Naga MarketsNetflix jest przewartościowany, uważa UBS i obniża rekomendacjęUBS obniżył rekomendację na zakup akcji Netflixa na „neutralny”, a jednocześnie podtrzymał cenę docelową na poziomie 535 dolarów.

  • Pandemia doprowadziła do wzrostu zainteresowania Netflixem.
  • W 2020 roku akcje Netflixa już o 60%.
  • BofA podniósł swoja cenę docelową dla akcji amerykańskiej spółki o 100 dolarów.

W czwartek poznamy wyniki Netflixa za drugi kwartał

Pierwsze półrocze 2020 roku wyjątkowo sprzyjało platformie streamingowej. Pandemia wymusiła na ludziach pozostanie w domach i korzystanie z rozrywek dostępnych z domu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym roku Netflix wzrósł o prawie 60%, co jest jednym z najlepszych wyników na indeksie S&P 500, który to spadł o 3% od początku roku. W stosunku do marcowego minimum, akcje Netflixa wzrosły o około 70%, co zwiększyło jego przewagę nad Walt Disney.

UBS dokonał zmiany rekomendacji na dwa dni przed publikacją wyników Netflixa za drugi kwartał. Szwajcarska firma spodziewa się „powszechnego zysku”, ale zwraca uwagę, że obecna cena akcji już uwzględnia wyjątkowo dobre wyniki spółki spowodowane pandemią.

Zobacz również: Spółka zal. PlayWay uruchomi platformę blockchain Need for a Game Idea

Na obecnym poziomie wydaje się, że obawy inwestorów zniknęły, a obecna cena akcji w coraz większym stopniu odzwierciedla wiele z długoterminowej dynamiki. Podczas gdy długoterminowa sytuacja spółki pozostaje nienaruszona, my wolelibyśmy być konstruktywni na poziomach, na których mieszanka potencjalnej zmienności ilości subskrybentów, dynamiki FCF i konkurencji jest lepiej odzwierciedlona w cenie akcji. – czytamy w raporcie przygotowanym przez zespół pod kierownictwem analityka Erica Sheridana.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

We wtorek akcje Netflixa spadały do poziomu 524,88 dolarów

Bank of America podniósł w poniedziałek swoja cenę docelową dla Netflixa z 525 dolarów do 625 dolarów, ale jako kluczowe ryzyko upadku wymienił rosnące koszty treści i wcześniejszy niż oczekiwano punkt nasycenia. Bank dodał, że głęboka recesja może również doprowadzić do większego odpływu abonentów.

Jak donosi Bloomberg, Wedbush powtórzył we wtorek swoją rekomendację, ostrzegając, że pomimo pandemii sprzyjającej zainteresowaniu rozrywkami domowymi, Netflix może stać także przed zagrożeniami.

Spodziewamy się, że wydatki na zawartość spowodują znaczne straty gotówki przez wiele lat, a konkurencja zarówno o treści, jak i abonentów może spowolnić swój wzrost i ograniczyć możliwości wzrostu cen – prognozuje Wedbush.

Firma podniosła swój cel cenowy ze 198 dolarów do 220 dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Netflixa we wtorek, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here