Naga MarketsReed Hastings (prezes Netflix)

Netflix to jedna z największych platform streamingowych an świecie oferujących dostęp do filmów i seriali za pośrednictwem internetu. Po rozczarowujących wynikach za I kwartał tego roku inwestorzy zaczynali wątpić w dalsze perspektywy dynamicznego rozwoju. Jednakże śmiały plan ekspansji w Chinach może dostarczyć nowego impulsu do wzrostu notowań.


Patrząc od strony technicznej, notowania spółki mniej więcej od połowy ubiegłego roku wznowiły ruch na północ. Natomiast wieść o planowanej ekspansji na rynek chiński doprowadziła do wybicia z krótkoterminowej konsolidacji w kanale wzrostowym wypadającej pomiędzy 138-148 USD. Po jej zniesieniu kupujący powinni kierować się w stronę górnego ograniczenia kanału.

Jednakże wczorajsza dzienna świeca wskazuje na pewną słabość popytu dlatego też niewykluczone, że wcześniej dojdzie do re-testu uprzednio wybitego oporu, co może stanowić dobrą okazję do podłączenia się do trendu. Sprzyja temu układ średnich kroczących (21-,55- oraz 150-okresowa) solidarnie poruszających się na północ. Ponadto patrząc szerzej możemy mieć do czynienia z rozwinięciem się 3 fali wg Teorii Elliotta — potencjalnie powinna wystąpić jeszcze jedna fala wzrostowa.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Wyniki kwartalne Netflixa rozczarowały pod względem liczby nowych subskrybentów — w tej kategorii odnotowano wzrost o 5 mln wobec konsensusu celującego w 5,3 mln. Z drugiej strony zysk na jedną akcję zwiększył się z 6 do 40 centów, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 37 centów. Silnym impulsem był nowe wieści odnośnie prób ekspansji spółki w Chinach. Netflix podpisał umowę licencyjną z dostawcą streamingu iQIYI, którt należy do chińskiego giganta internetowego Baidu. Oczywiście taka umowa nie da tak dużych dochodów, jak w przypadku własnego oddziału, ale Netflix nie chciał porzucić tak ogromnego rynku.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here