Naga MarketsNetflix: akcje w dół o 7% przed sesją mimo największego zysku kwartalnego w historii spółkiKurs akcji Netflixa załamał się o ponad 7% w handlu pozasesyjnym w czwartek oraz w piątkowych notowaniach przedsesyjnych, po publikacji wyników finansowych za II kw. 2020 r., mimo, że gigant streamingu zanotował znaczny napływ nowych klientów z uwagi na pandemię.

  • Netflix opublikował po wczorajszej czwartkowej sesji wyniki finansowe za II kw. 2020 r.
  • Przychody ze sprzedaży Netflixa osiągnęły 10,1 mln dol. – znacznie więcej niż oczekiwali analitycy.
  • Zysk netto i zysk na akcję okazał się jednak niższy niż oczekiwali inwestorzy i eksperci, przez co w notowaniach posesyjnych kurs akcji spadał nawet o 9%.

Netflix: wzrost subskrybentów, zysk poniżej oczekiwań

Notowania Netflixa w trakcie czwartkowej głównej sesji na NASDAQ zachowywały się gwałtownie, otwierając sesję na 526,48 i sprawdzając niższe poziomy na 505 dol., jak i wyższe 535 dol. Ostatecznie cena zamknięcia wyniosła 527,39 dol. co oznaczało wzrost o niewielkie 0,79%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Netflix: akcje w dół o 7% przed sesją mimo największego zysku kwartalnego w historii spółki
Notowania Netflix na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Kluczowy moment nastąpił tuż po zamknięciu głównych notowań, gdy Netflix opublikował wyniki finansowe za okres od początku kwietnia do końca czerwca 2020 r. W rezultacie, w notowaniach pozasesyjnych kurs nurkował momentami aż o 9% i w piątkowym premarket jest obecnie około 7% na minusie.

Netflix istotnie zwiększył liczbę użytkowników w II kw. 2020 r. przekraczając aż o niemal 20% oczekiwania analityków i osiągając wzrost płatnych subskrypcji w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o 10,09 mln. Analitycy FactSet zapowiadali prognozy określające napływ nowych klientów na 8,26 mln użytkowników.

Netflix zwiększył także przychody i również w tej kategorii przekroczył oczekiwania rynkowych ekspertów, osiągając 6,15 mld dol.przychodów ze sprzedaży względem oczekiwanych 6,08 mld dol.

Zysk netto osiągnięty przez Netflixa w II kw. 2020 r. jest największy jak do tej pory i wyniósł 720 mln. dol., czyli więcej niż w I kw. 2020 r., gdy było to 709 mln dol. W analogicznym kwartale rok wcześniej, zysk netto wyniósł jedynie 271 mln dol.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Twitter ofiarą ataku hakerów. Akcje spółki tracą 6% przed czwartkową sesją

Netflix: akcje w dół o 7% przed sesją mimo największego zysku kwartalnego w historii spółki
Kwartalne wartości wskaźnika zysku na akcję (EPS) dla Netflixa w ostatnich 5 latach. Źródło: tradingeconomics.com

Zapewne kluczowe dla zachowania kursu akcji Netflixa było niespełnienie prognoz dotyczących zysku na akcję, który wyniósł “jedynie” 1,59 dol. To największy kwartalny wynik w historii spółki, jednak analitycy oczekiwali o wiele więcej, bo aż 1,81 dol.

Netflix zapowiedział zwiększenie przychodów w III kw. do 6,33 mld dol. oraz zysku na akcję do 2,09 dol. Spółka oczekuje kolejnych 2,5 mln nowych użytkowników. Według Netflixa marża operacyjna ma wynieść 16% w tym roku i 19% w 2021 roku.

Wczoraj Netflix ogłosił także powołanie nowego co-CEO spółki, awansując Teda Sarandosa z pozycji CCO (chief content officer) i zapowiadając jego wieloletnią karierę na tym stanowisku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here