Naga Markets

Nestle rozwija biznes kawowy!Nestle SA poinformowało w środę, że przejmie markę Seattle’s Best Coffee od Starbucks Corp. w celu wzmocnienia swojego amerykańskiego biznesu kawowego i podniosło prognozy sprzedaży po wzrostach cen w pierwszych dziewięciu miesiącach roku. Szwajcarski gigant żywności i napojów planuje przejąć markę za nieujawnioną sumę, poszerzając swoje kawowe portfolio.

Nestle śrubuje dane finansowe

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy sprzedaż grupy Nestle wzrosła do 69,13 miliarda franków szwajcarskich (69,49 miliarda dolarów) z 63,29 miliarda CHF, powyżej konsensusu opracowanego przez firmę, który przewiduje liczbę 68,91 miliarda CHF. Wzrost sprzedaży organicznej wyniósł 8,5%. Ceny wzrosły o 7,5%, odzwierciedlając znaczną inflację kosztów. W tym okresie sprzedaż kawy rosła w wysokim jednocyfrowym tempie.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

„Osiągnęliśmy silny wzrost organiczny, kontynuując odpowiedzialnie dostosowywanie cen w celu odzwierciedlenia inflacji” – powiedział dyrektor generalny Mark Schneider. „Wymagające środowisko gospodarcze jest problemem dla wielu ludzi i wpływa na ich siłę nabywczą”.

Inflacja rośnie na całym świecie, a analitycy są zaniepokojeni zdolnością firm do przenoszenia podwyżek cen na konsumentów. Nestle powiedział, że dąży do utrzymania przystępnych cen produktów, biorąc pod uwagę interesy wszystkich swoich interesariuszy.

W 2022 r. Nestle spodziewa się organicznego wzrostu sprzedaży o około 8%, w porównaniu z poprzednią prognozą między 7% a 8%. Firma potwierdziła, że ​​bazowa marża zysku operacyjnego z działalności handlowej jest postrzegana na poziomie około 17%, podczas gdy bazowy zysk na akcję w stałej walucie i efektywność kapitałowa mają wzrosnąć w ciągu całego roku.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMeta, JPMorgan i inni odkupili dużo akcji po znacznie wyższych cenach!
Następny artykułPoczta Polska wkracza w NFT. Wyda cyfrowe znaczki na blockchainie
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here