Naga MarketsW nadchodzącym tygodniu zostaną wybrani nowi liderzy w Niemczech i Japonii, co może dodatkowo napędzać zmienność na rynkach. Obecne ryzyka związane są głównie z pułapem zadłużenia w USA, jak i niedokończonymi problemami chińskiego dewelopera Evergrande. Pomimo jastrzębiego stanowiska Jerome Powella (Fed) na ostatnim posiedzeniu dolar nie zyskał znacząco, choć ryzykowne aktywa mogą mieć trudności ze znalezieniem spokoju w tym tygodniu, uważają eksperci z ING Banku. Indeks dolara (DXY) wzrasta w poniedziałek na lokalne maksima w okolicach 93,50.

  • Zestaw kropek Fed pokazał, że cykl zacieśniania nadejdzie szybciej, niż do tej pory wyceniały rynki finansowe
  • Najważniejszymi wydarzeniami tego tygodnia będzie seria przemówień członków Fed, którzy będą uczestniczyć w konferencjach po obu stronach Atlantyku
  • Dane z USA w tym tygodniu skupiają się na zaufaniu konsumentów, dochodach osobistych i wrześniowym ISM Manufacturing
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara (USD): Pierwsza podwyżka stóp w USA już we wrześniu 2022 r.?

Dolar łagodnie wkracza w nowy tydzień nieznacznie zyskując w poniedziałek. Wielu obserwatorów rynku było zaskoczonych, że „greenback” nie umocnił się znacząco mimo zestawu jastrzębich kropek Fed, które pokazały, że cykl zacieśniania nadejdzie szybciej, niż do tej pory wyceniały rynki finansowe. Najważniejszymi wydarzeniami tego tygodnia będzie cała seria przemówień członków Fed, którzy będą uczestniczyć w konferencjach po obu stronach Atlantyku.Może im być trudno teraz zaskoczyć rynek, biorąc pod uwagę, że Powell dał dość jasno do zrozumienia, że ​​tapering zostanie ogłoszony w listopadzie i zakończony latem przyszłego roku, co być może uzasadni pierwszą podwyżkę Fed już we wrześniu 2022 r. Dane z USA w tym tygodniu skupiają się na zaufaniu konsumentów, dochodach osobistych i wrześniowym ISM Manufacturing – napisano w raporcie ING Banku.

Oprócz wsparcia Fed dla dolara, rosnąca awersja do ryzyka może również umocnić amerykańską walutę. Historia rozwiązania zadłużenia Evergrande nadal nie jest jasna. Życzenie chińskich władz, aby deweloper sam rozwiązał problemy, oznacza, że ​​mogą nastąpić dalsze zwroty akcji, zanim zostanie ogłoszona pełna restrukturyzacja zadłużenia.

W tym tygodniu usłyszymy też więcej o pułapie zadłużenia USA. 1 października jest ostatecznym terminem zatwierdzenia ustawy o finansowaniu „stop gap”, chociaż połowa października wydaje się być bardziej realistycznym terminem. Krótko mówiąc, ryzykowne aktywa mogą mieć trudności ze znalezieniem spokoju w tym tygodniu, co powinno wesprzeć siłę dolara – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy | s&p 500 notowania | kurs echo investment | pzu giełda | pkobp akcje wykres | eurocash akcje kupno | kęty kurs akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia

investObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here