Naga Markets

Lupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BinanceBitcoin, największa kryptowaluta na świecie, spadła w okolice poziomu 25 000 USD w odpowiedzi na informacje o pozwie amerykańskiego organu nadzoru papierów wartościowych (SEC) wobec jednej z największych giełd kryptowalut Binance. Ta decyzja wywołała gwałtowną reakcję inwestorów kreując niepokój w branży kryptowalut.

Reakcja inwestorów na pozew SEC: Kryptowaluta BNB spada o 9,2%

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin stracił ponad 4% wartości, co było największym jednodniowym spadkiem od 19 kwietnia. Pozew, który został złożony przez SEC wobec Binance, największej giełdy kryptowalut na świecie, oraz jej dyrektora generalnego Changpeng Zhao, dotyczy zarzutu potajemnego kontrolowania Binance.US w celu uniknięcia amerykańskich przepisów. To wydarzenie wywołało duże zaniepokojenie wśród inwestorów i odbiło się szerokim echem w całej branży kryptowalut.To kolejny cios dla branży kryptowalut i giełd tokenów na świecie. Jeśli to, co SEC zarzuca, jest prawdą… cóż, Binance jest największą z nich, a jeśli dzieje się to na największej, to co będzie się działo na najmniejszej? To jest powiązane. Nie wzbudza to zaufania inwestorów – stwierdził Tony Sycamore, analityk rynku w IG Markets.

Kryptowaluta BNB, związana bezpośrednio z giełdą Binance, spadła do najniższego poziomu od prawie trzech miesięcy, osiągając 277,07 USD po spadku o 9,2% w poniedziałek. Według doniesień agencji Reuters, Binance kontrolował rachunki bankowe swojego amerykańskiego oddziału, mimo twierdzeń o jego niezależności.

Kurs BNBUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BNBUSD na interwale dziennym, tradingview

W oświadczeniu giełda stwierdziła, że współpracowała z SEC i “ciężko pracowała, aby odpowiedzieć na ich pytania i rozwiać ich obawy”, podjęła również próby wynegocjowania ugody.

Wzrost wolumenu obrotu na giełdzie Binance wzrósł we wtorek w godzinach azjatyckich ponad dwukrotnie, osiągając 12,48 miliarda dolarów, zgodnie z danymi udostępnionymi przez stronę analityczną CoinMarketCap.

Pozew przeciwko Binance jest najnowszym przykładem szeroko zakrojonych działań SEC wobec branży kryptowalut po implozji FTX w poprzednim roku, co skłoniło niektóre firmy wirtualnych walut do zwiększenia środków zabezpieczających, wprowadzenia nowych produktów i rozszerzenia działalności poza granicami USA.

Ta sprawa ma duże znaczenie, a branże kryptowalut i fintech powinny szczególnie zwrócić uwagę na jej wpływ – stwierdził Wayne Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny XREX Inc, instytucji finansowej obsługującej blockchain, prowadzącej giełdę kryptowalut XREX USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.