Naga Markets
Źródło: https://neo.org

NEO – co to jest?

Kryptowaluta ta (wcześniej Antshares) reklamuje się jako sieć otwarta na nową gospodarkę. Jest to oparty na wspólnocie non-profit projekt bazujący na blockchainie, wykorzystujący tę technologię oraz cyfrową tożsamość do digitalizacji zasobów, automatyzacji zarządzania zasobami cyfrowymi za pomocą inteligentnych kontraktów oraz do urzeczywistniania “inteligentnej gospodarki” z siecią rozproszoną.

Notowania NEO


Oficjalna strona projektu: https://neo.org

Cena Neo

Blockchain explorer: https://neotracker.io/

Kod źródłowy projektu: https://github.com/neo-project/neo-gui/

Cyfrowe Aktywa + Cyfrowa Tożsamość + Inteligentny Kontrakt = Inteligentna Gospodarka | źródło: https://neo.org

Projekt ten powstał w Chinach, w roku 2014 jako prekursor w tym kraju projektów opartych na blockchainie posiadających otwarty kod źródłowy. Cel jaki stawiają przed sobą twórcy to przeniesienie obecnej, tradycyjnej gospodarki w nową erę “gospodarki inteligentnej, o czym więcej poniżej…

Inteligentna Gospodarka – Smart Economy

Inteligentna gospodarka według twórców projektu NEO ma być połączeniem zasobów cyfrowych z cyfrową tożsamością oraz inteligentnym kontraktem. Należy zatem przybliżyć czym właściwie są poszczególne składowe Smart Economy.

AVA Trade

Aktywa Cyfrowe

Wyróżnić tu można dane elektroniczne, które stanowią programowalne zasoby. Przy wykorzystaniu technologii blockchain, cyfryzacja aktywów może być zdecentralizowana, zaufana, możliwa do namierzenia, wysoce transparentna oraz wolna od pośredników.

Blockchain NEO daje użytkownikom możliwość rejestracji, wymiany oraz rozprowadzania różnego rodzaju aktywów. Poświadczone połączenia między zasobami cyfrowymi i fizycznymi jest możliwe dzięki tożsamości cyfrowej. Aktywa zarejestrowane za pomocą zweryfikowanej tożsamości cyfrowej chronione są prawem.

Cyfrowa Tożsamość

Cyfrowa Tożsamość to nic innego jak tożsamość osób, organizacji oraz innych podmiotów, które istnieją w formie elektronicznej. Bardziej dojrzały system cyfrowej tożsamości oparty jest na standardzie infrastruktury klucza publicznego X.509 PKI (Public Key Infrastructure).

W NEO zaimplementowany zostanie zestaw zgodny cyfrowym standardem tożsamości X.509. Ten zestaw standardów tożsamości cyfrowej, oprócz zgodnego modelu wydawania certyfikatów na poziomie X.509, będzie również obsługiwał model emisji certyfikatów typu punkt-punkt Web Of Trust.

Inteligentny Kontrakt

Inteligentny system NeoContract to największa cecha bezproblemowej integracji istniejącego ekosystemu deweloperskiego. Programiści nie muszą uczyć się nowego języka programowania, ale mogą używać C #, Java i innych popularnych języków programowania w swoich znanych środowiskach IDE (Visual Studio, Eclipse, itp.) w celu inteligentnego opracowywania, debugowania i kompilowania umów.

Uniwersalna, lekka maszyna wirtualna NEO – NeoVM, ma zalety wysokiej pewności, wysokiej współbieżności i wysokiej skalowalności. Inteligentny system kontraktowy NeoContract pozwoli milionom deweloperów na całym świecie szybko realizować inteligentne kontrakty. NeoContract będzie dysponował oddzielną białą księgą opisującą szczegóły implementacji.

Portfele NEO

W zależności od urządzenia na jakim planujemy korzystać z NEO do wyboru istnieje kilka różnych aplikacji służących jako portfele. Zostały one stworzone przez firmy zewnętrzne.

Mobilne:

  • NEO APP – zaprojektowany dla użytkowników systemu Android. Jest to lekki portfel nie pozwalający na synchronizację bloków. Plik portfela przechowywany jest lokalnie, a logowanie do niego odbywa się za pomocą hasła. Wspierane języki to angielski i chiński.
  • O3 – Neo Wallet – na dzień dzisiejszy jeszcze niedostępny portfel dla użytkowników systemu iOS znanego choćby z iPhone’ów.

Desktopowe:

  • NEO-GUI – w pełni funkcjonalny z klient z kompletnymi danymi dotyczącymi blockchain. Umożliwia synchronizacje offline. Do obsługi niezbędny jest Windows 7 z SP1 lub nowszy.
  • NEO-CLI – ten klient również posiada pełne dane blockchain i został stworzony dla deweloperów korzystających z wiersza poleceń. Zapewnia pełne wsparcie API. Posiada funkcje węzła konsensusu, dzięki czemu można budować na jego podstawie prywatny łańcuch. Obsługuje synchronizację offline. Przeznaczony dla użytkowników Windows oraz Linux
  • Neon Wallet – obsługuje systemy OSX, Windows oraz Linux. Logowanie do portfela odbywa się za pomocą klucza prywatnego. Jest to lekki portfel bez synchronizacji bloków.

Webowe:

Wersje webowe portfeli umożliwiają korzystanie z nich przez przeglądarkę internetową. Zostały zaprojektowane do działania głównie na przeglądarkach Chrome (poza NEO Tracker, który obsługuję także Edge).

  • NEO Tracker – portfel online, do którego zalogować się można poprzez klucz prywatny lub plik magazynu kluczy. Posiada eksplorator NEO blockchain.
  • NEO WALLET – pliki w tym portfelu online przechowywane są lokalnie, a logowanie odbywa się za pomocą hasła
  • OTCGO – chińska wersja portfela webowego

Specyfikacja w skrócie

Wsparcie dla języków programowania: Java / Kotlin, .NET C # / VB, JavaScript / HtmlScript, Python, Go

Algorytm: X.509

Średni czas pomiędzy blokami: 15 – 20 sekund

Całkowita ilość monet: 100 milionów (połowa weszła do obiegu podczas crowdfundingu, a druga połowa wyemitowana została po 16.10.2017 r.)
Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułESMA chce ograniczyć dźwignię FX nawet do 5:1 i zakazać handlu na opcjach binarnych
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: KGHM – nowy rok z nowym trendem?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here