Naga MarketsJak dowiadujemy się z serwisu Cryptoslate, NEO i Ontology ogłosiły zawiązanie partnerstwa, któremu przyświeca bardzo ambitny cel – stworzenie nowej generacji internetu opartego na blockchainie. Ontology jest blisko powiązany z NEO, gdyż jest produktem firmy OnChain, spółki matki NEO i przez jakiś czas działał na wspólnym blockchainie.


NEO i Ontology łączą swoje potencjały

NEO oraz Ontology są wiodącymi chińskimi projektami wykorzystującymi blockchainy publiczne. Będą chciały połączyć swoje potencjały do stworzenia skutecznego oraz integracyjnego protokołu opartego na współdziałaniu w ramach różnych blockchainów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wynika z wypowiedzi Da Hongfel, który współtworzył NEO, będącego także CEO firmy OnChain, dla serwisu Cryptoslate, jego firma wiąże duże nadzieje ze współpracą z projektem Ontology, której owocem mają być znajdujące zastosowanie w codziennym życiu rozwiązania oparte na blockchainie.

Z kolei twórca Ontology – Li Jun, wyraził nadzieję, że zawarte partnerstwo nie tylko przyniesie korzyści dla technologii obu spółek, lecz przyczyni się do ogólnego przyspieszonego rozwoju blockchaina.

Główny cel współpracy – opracowanie nowego protokołu interoperacyjnego

Protokół interoperacyjny, nad którym zamierzają pracować obie spółki, ma mieć „przełomowy” charakter i cechować się wzmocnionym bezpieczeństwem i niskim poziomem wejścia. Skupi się także na współdziałaniu smart kontraktów operujących w ramach różnych blockchainów, dzięki czemu poszerzony zostanie zakres działania zdecentralizowanych aplikacji (dAppów). Jednak w ramach protokołu nie będą emitowane oddzielne tokeny, ani nie powstanie oddzielny system smart kontraktów.

Podział zadań będzie wyglądał ogólnie w następujący sposób: NEO zajmie się rozwojem protokołów oraz funkcjonalności, które umożliwią obsługę szerokiego zakresu aktywów cyfrowych; z kolei Ontology skupi się na dalszym rozwoju systemu zdecentralizowanych, ponadczasowych (future-proofed) tożsamości.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Warto dodać, że obie spółki miały już okazję współpracować ze sobą, m.in. w zeszłym roku, nad opracowaniem ulepszeń w API w ramach współdzielonego ekosystemu smart kontraktów, czego wynikiem było powstanie otwartych standardów dla inteligentnych umów oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii działających na różnych blockchainach.

Uruchomienie wspomnianej platformy ma nastąpić w ostatnim kwartale bieżącego roku, zaś biała księga (white paper) całego projektu zostanie opublikowana w 3 kwartale 2019.

Kilka słów na temat NEO i Ontology

Dla przypomnienia, NEO jest platformą powstałą w roku 2014 oferująca funkcjonalności zbliżone do Ethereum, takie jak tworzenie i uruchamianie smart kontraktów oraz powiązanych z nimi zdecentralizowanych aplikacji, przez co zyskało sobie miano „chińskiego Ethereum”, przy czym jest od niego kilkadziesiąt razy szybsze.

Z kolei Ontology powstało w 2017 roku i za zadanie stawia sobie opracowywanie rozwiązań opartych na DLT skierowanych dla biznesu, bez konieczności dokonywania złożonych i kosztownych integracji z systemami firmowymi. Ekosystem stworzony przez Ontology pozwala m.in. na weryfikację tożsamości (w tym m.in. kontrahentów czy klientów, a także budowanie systemu reputacji), wartości i oryginalności produktów. W lipcu zeszłego Ontology uruchomiło własną sieć główną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here