Naga MarketsKurs euro wzrośnie do 0,90 GBP, choć deprecjacja funta pozostaje ograniczonaNegocjacje Wielkiej Brytanii z UE ponownie zwrócą uwagę inwestorów w najbliższych miesiącach i negatywnie wpłyną na funta szterlinga, co powoduje, że ekonomiści w Danske Banku prognozują wzrost pary EUR/GBP do poziomu 0,90 w ciągu 1-6 miesięcy. Dodatkowo perspektywa zwiększenia bodźców w polityce pieniężnej Banku Anglii (BoE), głębokiej recesji gospodarczej i niepewności politycznej będzie miała negatywny wpływ na brytyjską walutę w najbliższym czasie. Jednocześnie ekonomiści z TD Securities dostrzegają możliwość słabszego funta, choć jego możliwości deprecjacji pozostają ograniczone.

  • Inwestorzy bacznie obserwują rozmowy na linii UE-UK
  • Wzrasta ryzyko wprowadzenia ujemnych stóp procentowych przez BoE

Kurs EUR/GBP: Negocjacje ws. Brexitu kluczowe dla funta – Danske Bank

Oczekujemy, że BoE na najbliższym spotkaniu 18 czerwca utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Jednak należy pamiętać, że zastępca gubernatora, Ben Broadbent nie wykluczył całkowicie przejścia na terytorium ujemnych stóp. Nowy gubernator Bailey zasugerował, że “w razie potrzeby BoE może zwiększyć swój program QE”, zgodnie z naszymi oczekiwaniami – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci oczekują słabości funta szterlinga w najbliższych miesiącach z powodu dalszych napięć około Brexitowych, zwłaszcza przed decyzjami, które mają zapaść przed 1 lipcem:

  • O możliwym przedłużeniu okresu przejściowego;
  • O stosunkach UE-UK w kwestii usług finansowych i połowów.

Prawdopodobnie musimy zbliżyć się do ostatecznego terminu przed zawarciem umowy handlowej, aby uzyskać więcej jasności. W związku z utrzymującą się niepewnością prognozujemy wzrost pary EUR/GBP do poziomu 0,90 w perspektywie 1-6 miesięcy, a następnie oczekujemy ruchu w kierunku 0,86 w perspektywie 12 miesięcy w przypadku wystąpienia transakcji handlowej – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom

Ryzyko hard Brexitu powróciło, podczas gdy brytyjska gospodarka znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Wielka Brytania była jedną z ostatnich w regionie, która została zablokowana i podjęła jedynie wstępne kroki, aby odmrozić gospodarkę. To sugeruje przedłużony okres powrotu do normalnej koniunktury sprzed pandemii – wskazano w raporcie TDS.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here