Naga MarketsNecroCity to strategia ekonomiczna typy city-builder, w której gracz wciela się w zarządcę mrocznego miasta. Jego głównym zadaniem jest budowa, zarządzanie i obrona, a w późniejszym etapie podbój ludzkich królestw. To już trzecia gra zapowiedziana w tym roku przez dewelopera Gameparic, część grupy PlayWay.

  • Jedną z głównych mechanik w NecroCity jest budowanie i zarządzanie dostępną przestrzenią
  • Każdy budynek ma swoje unikalne zadanie i jest niezbędny do rozwoju miasta
  • Aby w pełni zapewnić bezpieczeństwo i dobrobyt miastu trzeba stawić czoła ludzkim królestwom i podbić ich ziemie

NecroCity jako trzecia odsłona od Gameparic

NecroCity to strategia ekonomiczna polegająca na budowaniu miasta od podstaw. Akcja gry toczy się w sekretnej krainie zamieszkanej przez dwie podstawowe klasy: ludzi i potwory. W grze gracz wciela się w zarządcę mrocznego miasta, a jego głównym zadaniem jest budowa, zarządzanie i obrona miasta, zaczynając od sieci dróg, budynków i fortyfikacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Głównym zadaniem gracza w NecroCity będzie rozbudowa miasta i zarządzanie nim w celu przygotowania go do walki i obrony przed ludzkimi najeźdźcami. Oprócz pozyskiwania i zarządzania zasobami, gracz będzie musiał umiejętnie zaplanować rozbudowę swojego NecroCity, aby uzyskać dostęp do potężniejszych jednostek – mówi Marcin Wenus, CEO Gameparic.

W świecie gry, gracz będzie miał dostęp do wielu kategorii potworów o różnych umiejętnościach. Każda z tych klas będzie miała unikalny zestaw umiejętności.

Budowa miasta i podbój

Jedną z głównych mechanik w NecroCity jest budowanie i zarządzanie dostępną przestrzenią. Rozpoczynamy przygodę od podstawowych budynków, takich jak grobowiec lub krypta. Każdy budynek ma swoje unikalne zadanie i jest niezbędny do rozwoju miasta. Niektóre z nich zwiększają twoją maksymalną populację, inne generują potrzebne zasoby. W miarę postępów w grze uzyskasz dostęp do znacznie droższych, ale też znacznie potężniejszych budynków, takich jak Rezydencja Nekromantów czy Sanktuarium Nieumarłych.

Aby rozbudować swoje miasto, będziesz musiał wydobywać i pozyskiwać zasoby z pobliskich kopalni i starych grobowców. Niektóre zasoby mogą być dostępne poza murami  miasta. Dzięki rozbudowanemu systemowi ulepszeń budynków i zdobytemu doświadczeniu można ulepszyć mur obronny wokół miasta, dodać wieżyczki obronne i pułapki.

Zarządzanie i obrona to nie jedyne aspekty gry. Aby w pełni zapewnić bezpieczeństwo i dobrobyt miastu trzeba stawić czoła ludzkim królestwom i podbić ich ziemie.

Istotne jest również, aby każda frakcja potworów była zadowolona ze swojej pozycji w mieście. Zaspokojenie potrzeb wszystkich mieszkańców będzie jedną z kluczowych cech dobrze prosperującego miasta. Należy mieć oko na pasek satysfakcji każdej kategorii potworów, dzięki czemu uniknie się wewnętrznego konfliktu. Wewnętrzny spór między potworami to ostatnia rzecz, jakiej potrzeba w trakcie toczącej się wojny.

Gameparic, część grupy PlayWay, jest deweloperem i wydawcą gier. Firma specjalizuje się w zaawansowanych usługach dla branży gier, w tym w marketingu i zarządzaniu społecznością.  Gameparic zapowiedział niedawno Bartender Simulator – unikalne połączenie symulacji z elementami gry menedżerskiej, a także El Dorado: The Golden City Builder – strategię ekonomiczną opartą na budowie miasta. Gameparic planuje ogłosić 3 nowe tytuły w pierwszym kwartale 2021 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here