Naga MarketsNCBiR dofinansuje producentów gier. Akcje zyskują na wartościNarodowe Centrum Badań i Rozwoju otrzymało 93 wnioski, z czego 80 oceniło, a do dofinansowania wybrano 43 projekty. NCBiR przekaże łącznie 154,4 mln zł. Część z tych środków otrzymają spółki z branży gamingowej notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Kilka milionów złotych otrzymają: Artifex Mundi, T-Bull czy BoomBit.

  • 43 projekty zostaną dofinansowane przez NCBiR.
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przekaże 154,4 mln zł. dla producentów gier.
  • Artifex Mundi zyska 4 mln zł., BoomBit 3,8 mln zł. a T-Bull 2,6 mln zł. dotacji.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Spore zainteresowanie spółek wsparciem z NCBiR

Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 400 spółek zajmujących się w mniejszym lub większym stopniu grami. Zdecydowana większość z nich jest już notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych lub w przypadku mniejszych podmiotów na małej giełdzie New Connect. Wyjątkiem jest Techland, jedna z większych spółek z omawianego segmentu, nie notowana na warszawskim parkiecie.

Obecnie wartość studiów gamingowych notowanych na giełdzie wynosi około 50 mld zł., z czego zdecydowanie największy udział przypada oczywiście walorom CD Projekt – spółka jest obecnie wyceniana na 40 mld zł. i jest najdroższą na całej GPW. NCBiR przeprowadził już cztery konkursy, w których wybierał do dofinansowania najciekawsze projekty. Łączna kwota, którą Centrum Badań przekaże producentom gier to już blisko 0,5 mld zł.

W ostatniej fali, duże dofinansowania otrzymały spółki: Artifex Mundi, T-bull oraz Boombit – łącznie ok. 10 mln zł.

Notowania wybranych spółek z sektora gamingowego. Źródło: GPW

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Na liście spółek, które otrzymały dofinansowanie, opublikowanej w środę przez NCBiR, znalazły się też spółki notowane na NewConnect, takie jak Carbon Studio czy Klabater.

Z kolei kilka popularnych w ostatnich czasach spółek z segmentu gier nie zakwalifikowało się do dofinansowania, są to m.in. Vivid Games, Cherrypick Games, Kool2Play, Jujubee oraz The Dust.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here