Naga MarketsAdam Glapiński, NBPNarodowy Bank Polski (NBP) ujawnił zarobki swojej kadry kierowniczej. Wynika z nich, że Martyna Wojciechowska będąca bliską współpracowniczką prezesa NBP i jednocześnie jedną z głównych postaci związanych z ujawnioną przez “Gazetę Wyborczą” aferą wokół wysokości wynagrodzeń współpracownic Adama Glapińskiego w 2018 r. zarabiała średnio 49 563 zł brutto, co jest najwyższym wynagrodzeniem spośród wszystkich ujawnionych dziś zarobków.


Dyrektor komunikacji zarabia prawie 50 tys. zł

Realizując postanowienia ustawy „o zmianie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim” z dnia 22 lutego 2019 roku (Dz.U. Poz. 371), Prezes Narodowego Banku Polskiego udostępnia wstępne informacje o wysokości przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto osiągniętego w 2018 r. na stanowiskach dyrektorskich. W skład podanych kwot wchodzi: wynagrodzenie zasadnicze, chorobowe, zasiłki, premie, nagrody, nagrody jubileuszowe oraz dodatkowe:

Zarobki w NBP
Źródło: NBP

Dyrektorzy w NBP zarabiają od 28,5 do 49,5 tys miesięcznie. Martyna Wojciechowska będąca bliską współpracowniczką prezesa Glapińskiego pełniącą funkcję dyrektora departamentu komunikacji i promocji, w 2018 r. zarabiała średnio 49 563 zł brutto. Z kolei Kamila Sukiennik, druga bliska współpracownica prezesa, która jest szefową jego gabinetu zarabiała miesięcznie 42 760 zł brutto. Szczegółowe informacje o zarobkach na 126 stanowiskach w Narodowym Banku Polskim dostępne są na stronie internetowej NBP.

Warto przypomnieć, że o zarobkach w NBP zrobiło się głośno po publikacji artykułu “Gazety Wyborczej”, w którym dziennik ujawnił, że jedna z współpracownik Adama Glapińskiego zarabiała w 2017 roku 65 tys. zł. miesięcznie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG-Games i nowe indeksy sektorowe już od marca na GPW
Następny artykułFunt nie był tak drogi od 10 miesięcy. Indeks GBP testuje maksima z kwietnia 2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here