Naga Marketsflaga Polski na tle niebaEksport towarów z Polski spadł w czerwcu br. o 1,6% r/r do 18 mld 068 mln euro, zaś import spadł o 3,1% r/r do 18 mld 145 mln euro. Na łamach programu „To warto wiedzieć” w Comparic24.TV Agnieszka Zaręba poinformowała, iż saldo obrotów towarowych było ujemne i wyniosło 77 mln euro wobec 17 mln euro ujemnego salda miesiąc wcześniej. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Sprawdź bieżące wydarzenia w świecie finansów.


Spadek importu związany bezpośrednio z ropą naftową

Oszacowana wartość eksportu towarów wyniosła 77,1 mld zł, co oznacza spadek o 2 mld zł, tj. o 2,5% w stosunku do analogicznego miesiąca 2018 r. W omawianym okresie odnotowano spadek wartości eksportu w pozycjach obejmujących części i akcesoria samochodowe, samochody osobowe oraz odbiorniki telewizyjne. Wartość importu towarów w porównaniu do czerwca 2018 r. zmniejszyła się o 3,2 mld zł, tj. o 4% i osiągnęła poziom 77,4 mld zł. Największy spadek wartości importu odnotowano w imporcie ropy naftowej i produktów jej rafinacji oraz części i akcesoriów samochodowych. Deficyt w obrotach towarowych wyniósł 0,3 mld zł – oznajmiła Agnieszka Zaręba.

.A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here