Naga MarketsEryk Łon, RPP

W tym roku, gdy powiększy się deficyt budżetowy i pojawi się potrzeba jego sfinansowania państwo polskie wyemituje obligacje skarbowe. Myślę, że można zakładać, że banki  znajdujące się pod kontrolą Skarbu Państwa będą dobrze rozumieć potrzebę nabywania tych obligacji nie tylko na rynku wtórnym, lecz także i pierwotnym – zaznaczył w jednym ze swoich felietonów prof. Eryk Łon z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

  • NBP pomoże “w domykaniu emisji akcji spółkom”

NBP zacznie skupować akcje?

Eryk Łon będący jednym z członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) przy Narodowym Banku Polskim (NBP) uważa także, że wejście Narodowego Banku Polskiego na rynek akcji to bardzo realny scenariusz.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Oczywiście zmiany będą wymagały stopniowego podejścia. (…) Nie tylko największe banki centralne, czy największe kraje, wykorzystują rynki akcji jako sposób oddziaływania na gospodarkę, do wsparcia gospodarki – przyznał w rozmowie z Radiem Wnet Eryk Łon.

– My też możemy w przyszłości robić tak, że niekoniecznie NBP jako NBP (będzie skupować akcje), ale może po prostu być jakiś podmiot, który będzie powiązany. Obecnie takim podmiotem jest (…) Polski Fundusz Rozwoju. Prezes Borys wypowiadał się, że jego instytucja nie wyklucza na przykład pomocy w domykaniu emisji akcji spółkom, które w obecnych trudnych warunkach rynkowych zdecydowałyby się wejść na naszą giełdę – dodał członek RPP.

Cała rozmowa dostępna do przesłuchania poniżej:

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/GBP, CHF/JPY
Następny artykułPekabex miał 13,12 mln zł zysku netto, 20,21 mln zł EBITDA w I kw. 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here