Naga MarketsŚwinka skarbonka z plastrem na pęknięciuSilne wzrosty wyceny EUR/PLN i test okolic nie widzianych od marca 2009 roku to dobra wiadomość dla wszystkich zarabiających w euro. Dynamiczne ruchy w trakcie czwartkowej sesji każą jednak zadać pytanie o to, czy Narodowy Bank Polski nie zainterweniował na rynku walutowymNa przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


WIG20 z jednymi z największych wzrostów na Starym Kontynencie

Po długiej serii spadków i teście poziomów nie widzianych od 2003 roku, polski parkiet zaczyna wykazywać relatywną siłę. Wczorajsze wzrosty na WIG20 były jednymi z wyraźniejszych na naszym kontynencie, a jak się później okazało – polski parkiet okazał się być silniejszy również od amerykańskiego. Niemal 4,9% wzrostu cieszy inwestorów, ale należy pamiętać o skali spadków, jakie mamy za sobą.

Pierwszy kwartał 2020 roku jak dotąd pozostaje najgorszym okresem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od czasu jej powstania. Podsumujmy zatem wczorajszy dzień na giełdowych parkietach. W czwartek w większości przypadków upłynął pod znakiem wzrostów. Niemiecki DAX zakończył sesję równo 2% powyżej punktu odniesienia. Francuskie CAC40 poradziło sobie jeszcze lepiej, notując wzrost o niemal 2,7%. Niezgorzej radziły sobie również parkiety południa – włoskie FTSE MIB zdołało zatrzymać się dopiero 2,3% powyżej kreski, hiszpański IBEX zyskał nieco ponad 1,9%.

NBP interweniowało na rynku walutowym?

W trakcie czwartkowego poranka kurs euro w pewnym momencie sięgał już niemal 4,62 zł, a kurs franka pokonywał poziom 4,37 zł. Następnie, w przeciągu zaledwie jednego kwadransa doszło do dynamicznych, około pięciogroszowych spadków, które zdaniem zespołu analitycznego TMS Brokers mogą sugerować interwencję rynkową Narodowego Banku Polskiego (NBP) lub Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Doniesienia są jak na razie jedynie czysto spekulacyjne i nie zostały w żaden sposób potwierdzone.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara cofa z 3-letnich maksimów. Sytuacja EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Następny artykułUSA: Obligacje skarbowe spadną poniżej zera? 4 powody do ich zakupu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here