Naga MarketsKurs euro zyskuje drugi dzień z rzędu wzrastając powyżej poziomu 4,50 zł. Według Piotra Matysa, starszego stratega walutowego rynków wschodzących w Rabobanku, spadek kursu EUR/PLN będzie ograniczony przez krajowe blokady i politykę monetarną NBP. Tymczasem eksperci z Credit Suisse prognozują, że euro spadnie w okolice 4,40 – 4,45, jednak nie powinien przebić tej kluczowej strefy wsparcia.

  • Spadek EUR/PLN będzie ograniczony przez krajowe blokady i politykę monetarną NBP
  • Preferencja banku centralnego dla słabszego złotego zapobiegnie wyraźnemu umocnieniu
  • Kurs euro prawdopodobnie pozostanie pod presją spadkową

Kurs EUR/PLN pozostanie znacznie powyżej 4,40, gdy NBP ogranicza spadek – Rabobank

Oprócz panującej niepewności co do tempa ożywienia gospodarczego – na które duży wpływ będzie miał utrzymujący się lockdown – preferencja NBP dla słabszego złotego zapobiegnie wyraźnemu spadkowi kursu EUR/PLN w pierwszej połowie roku – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie analityków nawet jeśli lokalne wsparcie na 4,4730 zostanie przebite, NBP może ponownie wkroczyć bezpośrednio na rynek, aby utrzymać kurs EUR/PLN znacznie powyżej 4,40.

Kurs euro spadnie do obszaru 4,40-4,45 – Credit Suisse

Ekonomiści z Credit Suisse spodziewają się, że para EUR/PLN spadnie w okolice 4,40-4,45, ponieważ polski bank centralny stonował swoje gołębie stanowisko i trzymał się tylko niejasno zdefiniowanej gotowości do interwencji poprzez sprzedaż złotego na rynku walutowym.

Obecnie oczekujemy, że kurs EUR/PLN spadnie w okolice 4,40-4,45. EUR/PLN prawdopodobnie pozostanie pod presją spadkową, ponieważ inwestorzy nadal kwestionują zaangażowanie banku centralnego w luźną politykę – napisano w raporcie.

Powrót do najniższego poziomu z połowy grudnia na poziomie 4,42 wydaje się ekspertom wysoce prawdopodobny. Powodem, dla którego na razie nie prognozują spadku do poziomów poniżej 4,40 jako scenariusza bazowego, jest to, że bank centralny może nadal zdecydować się na wspieranie EUR/PLN poniżej następnego „zaokrąglonego” poziomu.

Ogólnie rzecz biorąc, możliwość interwencji polskiego banku centralnego nadal potwierdza pogląd, że EUR/PLN ma (nieznany) poziom wsparcia – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | bitcoin wiadomosci | cena akcji pgnig dzisiaj | comparic |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here