Naga MarketsRoksana Węgiel w roli dziennikarki, przepytywała Adama Glapinskiego

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że zwyciężczynię Eurowizji dla dzieci, Roksanę Węgiel oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego nie powinno łączyć zbyt wiele. Z okazji dnia dziecka nastoletnia gwiazda przeprowadziła jednak wywiad z szefem NBP, podczas którego przyznał się do motywów stojących za zakupem przez bank 25 ton złota. Co ciekawe, instytucja wcześniej nie informowała o nich poprzez żaden inny oficjalny kanał komunikacji z mediami, ani z rynkiem.


25 ton złota uzupełniło skarbiec NBP w 2018 roku. Pierwsze zakupy od 20 lat

Co bardziej uszczypliwi mogliby stwierdzić, że szef NBP podobnie jak nastoletnia gwiazda nuci: „mam niepokorny stan (…), ja powiem stop, ja powiem pas” przed każdą z kolejnych decyzji o utrzymaniu stóp procentowych na niezmiennym poziomie wbrew opinii ekspertów. Jak się jednak okazało, wywiad przeprowadzony przez Roksanę Węgiel z Adamem Glapińskim, którego głównym celem było wytłumaczenie najmłodszym mechanizmów bankowości centralnej, zdradził kilka ważnych informacji odnośnie ostatnich działań banku.

„W zeszłym roku kupiliśmy jeszcze 25 ton złota. Zgodnie z tym, czego oczekiwali Polacy – powszechnie wyrażano opinię, że powinniśmy go kupować więcej. Więc kupiliśmy go więcej” – komentował Glapiński odpowiadając na pytanie młodej piosenkarki. Co ciekawe, wcześniej biuro prasowe banku centralnego nie komentowało dokładniej motywów stojących za pierwszymi od 2 dekad zakupami cennego kruszcu. Dzięki nim Polska była też pierwszym krajem unijnym, który w bieżącym stuleciu zdecydował się powiększyć rezerwy złota, co następnie skopiowali Węgrzy.

“Złoto jest tym szlachetnym nośnikiem wartości, które przechowują wszystkie banki centralne na świecie” – tłumaczył znaczenie roli złota w systemie rezerw prezes NBP.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here