Naga MarketsNawet u szczytu manii dotcomów nastroje na giełdzie nie były tak euforyczne, jak obecnie!Autor raportu Feldera skomentował bieżącą sytuację na rynkach finansowych. Mniej więcej rok temu, zwrócił uwagę na fakt pojawiających się dynamicznych wzrostów jeśli chodzi o współczynnik Rydex – czyli miarę aktywów traderów Rydex w “funduszach niedźwiedzia ” i funduszach rynku pieniężnego w stosunku do ich aktywów w “funduszach byka” i funduszach sektorowych. W ostatnich dniach wskaźnik ten spadł do najniższego w historii poziomu.

  • Rydex Radio podąża za S&P500.
  • Impet wzrostów powoduje euforię wśród inwestorów, możliwa korekta.

Zobacz również: Boombit na wsparciu. Kurs nie zareagował na niezłe wyniki finansowe

Te artykuły również Cię zainteresują
Czym jest Rydex Ratio?

Wzór współczynnika aktywów Rydex :

(Aktywa funduszu niedźwiedzie + rynek pieniężny) / (fundusz byka + aktywa funduszu sektorowego)

gdzie:

Fundusze byka: wszystkie fundusze indeksowe (pozycje długie na giełdzie).

Fundusze sektorowe: wszystkie fundusze sektorowe, które są długimi rynkami giełdowymi. Metale szlachetne, obligacje rządowe, obligacje i towary.

Fundusze niedźwiedzie: wszystkie fundusze indeksowe (pozycje krótkie na giełdzie).

Rynek pieniężny: Od kiedy pieniądze rynkowe funduszy nie są inwestowane w “fundusze byka” uważamy je za lekko niedźwiedzie.

Sentyment do rynku akcji vs kurs indeksu S&P500 (1999-2020). Źródło: thefelderreport.com

Analizując nieco krótszy szereg czasowy całkiem wyraźnie widać, że w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy sentyment zwyżkowy zbliżył się do swojej ostatniej skrajności, spowodował to trudne warunki dla giełdy. W samym tylko 2018 roku, dwukrotnie obserwowaliśmy znacznie osłabienie na rynku akcji (na początku i w końcówce roku). W efekcie, grudzień ubiegłego roku pokazał również szczyt sentymentów, który okazał się kolejnym dobrym momentem dla przeciwników, aby „bać się, gdy inni są chciwi”, jak słynne ujął to Warren Buffett.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Sentyment do rynku akcji vs kurs indeksu S&P500 (2017-2020). Źródło: thefelderreport.com

Najwyraźniej traderzy po raz kolejny zostali “uśpieni” siłą wzrostu po marcowych minimach. A skoro większość głównych indeksów wzrosła o 50% lub więcej w tym okresie, nie trudno znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. To był (i ciągle jest) historyczny rajd na północ. Jednak tym, którzy próbują zmierzyć tutaj temperaturę rynkową, trudno jest pozbyć się wrażenia, że ​​przekroczyliśmy już punkt wrzenia. Z tego powodu giełda może być podatna na kolejne odwrócenie i korektę spadkową.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here