Naga Markets

Nawet 6 proc. wahania ropy naftowej. Niespójne informacja wywołują ruchCeny kontraktów terminowych na ropę naftową zanurkowały w poniedziałek, gdy obawy o popyt ciążyły na rynkach. Oprócz informacji o szalejącej wręcz liczbie przypadków COVID-19 w Chinach, rynek ropy zainteresowały początkowo niespółjne informacje o rozmowach Saudyjskich ministrów z OPEC+ o rzekomym zwiększeniu wydobycia ropy. Kurs ropy naftowej WTI spadał przez chwilę nawet do zakresu 75 dolarów za baryłkę.

  • W poniedziałek inwestorzy mogli doświadczyć dużych wahań na rynku ropy naftowej
  • Kontrakty na ropę West Texas Intermediate (WTI) wahały się nawet 5 dolarów
  • Ruch ten spowodowany jest rosnącymi przypadkami COVID oraz niespójnością informacji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Arabia Saudyjska rozmawia z OPEC+ o cięciach produkcji?

Kontrakty na ropę naftową zanurkowały w pierwszy dzień nowego tygodnia handlowego, szturmowane negatywnymi i niespójnymi początkowo informacjami. Pierwszym powodem takiego zachowania kontraktów na “czarne złoto” były obawy o popyt po informacji, że szalejąca liczba przypadków COVID-19-pozytywnych w Chinach skłoniła władze do ponownego wprowadzenia blokad, pozornie ograniczając konsumpcję surowca w największym importerze ropy na świecie.

To jednak nie wszystko. Do spadku cen surowca przyczyniły się również doniesienia, że OPEC+ i jego sojusznicy zwiększą wydobycie ropy o 500 000 baryłek dziennie przed spotkaniem 4 grudnia. Ten ruch prawdopodobnie zapewniłby stabilizację na globalnym rynku ropy naftowej po tym, jak w zeszłym miesiącu OPEC+ zdecydował się na obniżenie wydobycia o 2 miliony baryłek dziennie.

wykres Kurs ropy naftowej WTI 22.11.2022
Kurs ropy naftowej WTI 22.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak dotąd jednak saudyjski minister energii Abdulaziz bin Salman Al Saud odrzucił niedawny raport, jakoby jego kraj dyskutował z innymi producentami OPEC+ o zwiększeniu wydobycia ropy o pół miliona baryłek dziennie w przyszłym miesiącu.

Dobrze wiadomo, że OPEC+ nie omawia żadnych decyzji przed swoimi spotkaniami. Obecne cięcie o 2 mln baryłek dziennie trwa do końca 2023 roku. Jeśli zaistnieje potrzeba podjęcia dalszych działań poprzez zmniejszenie produkcji w celu zrównoważenia podaży i popytu, to zawsze pozostajemy gotowi do interwencji – powiedział minister.

Tymczasem minister energii ZEA Suhail Mohamed Al Mazrouei potwierdził w swoim wystąpieniu, że jego kraj nie jest zaangażowany w żadne rozmowy związane z potencjalną zmianą porozumienia o wydobyciu ropy naftowej OPEC+, które ma wygasnąć pod koniec przyszłego roku. Ruchy te spowodowały nawet 5 dolarowe wahania ropy naftowej WTI.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrzychody Dell spadają o 6% r/r. Akcje odnotowują 2,3 proc. spadek
Następny artykułWtorkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 22 listopada 2022 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here