Naga MarketsNaukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts (MIT) dokonali przełomowego odkrycia. Opracowali nową kryptowalutę Vault, która wymaga mniejszej liczby użytkowników potrzebnych do przyłączenia się do sieci i weryfikacji transakcji – nawet o 99 procent w porównaniu do dzisiejszych najpopularniejszych i największych kryptowalut tj. Bitcoin, Ethereum czy Ripple.


Zobacz również: Bitcoin wyprzedany? Wskaźnik Bloomberga sugeruje krótkoterminowe wzrosty

Te artykuły również Cię zainteresują
Vault zrewolucjonizuje rynek kryptowalut?

Sieć Bitcoina często oskarżNaukowcy stworzyli kryptowalutę Vault, wydajniejszą o 99% niż Bitcoin a się o zbyt dużą energochłonność, a także wysokie zapotrzebowanie na dużą ilości danych. Dziesięciu największym kryptowalutom pod względem kapitalizacji rynkowej również zarzuca się podobne wady. Aby dołączyć do sieci największych kryptowalut, nowi użytkownicy muszą pobrać i przechowywać wszystkie dane transakcyjne z setek tysięcy pojedynczych bloków. Magazynowanie danych jest również niezbędne, aby korzystać z sieci i pomagać w weryfikacji transakcji. Powoduje to, że cały proces jest powolny i niepraktyczny na dużą skalę.

Innowacyjna kryptowaluta stworzona przez MIT została zaprojektowana z myślą o usunięciu wad, które posiada zdecydowana większość wirtualnych monet. Nowy altcoin ma zapewnić bardziej skalowalną sieć ze względu na jej wydajność i szybkość procesowania. Kryptowaluta nazywa się Vault i zostanie oficjalnie zaprezentowana w lutym na sympozjum, które będzie poświęcone bezpieczeństwu sieci i systemom rozproszonym (DLT).

Vault to kryptowaluta, która umożliwia użytkownikom przyłączenie się do sieci, pobierając tylko ułamek wszystkich informacji transakcyjnych. Zawiera również system usuwania pustych kont, które zajmują niepotrzebne miejsce oraz umożliwia weryfikację transakcji przy użyciu tylko najnowszych danych, które są dzielone i współdzielone w sieci. W ten sposób zminimalizowaliśmy wielkość wymaganych [przechowywanych i przetwarzanych] danych dla poszczególnych użytkowników – napisali twórcy w raporcie.

Zobacz również: Grin – nowy „Bitcoin 2.0”podbija serca górników

Małe i wydajne bloki

vaultKażdy blok w sieci Vault zawiera znacznik czasu, jego lokalizację w łańcuchu bloków oraz ciąg o stałej długości liczb i liter (hash), który pozwala na identyfikacje danego bloku. Każdy nowy blok zawiera hash poprzedniego bloku w całym łańcuchu bloków. Bloki w Vault zawierają również do 10 000 transakcji – lub 10 megabajtów (MB) danych – które są weryfikowane przez użytkowników. Struktura łańcucha blokowego została tak stworzona, aby wszelkie próby zhakowania sieci zostały momentalnie wykryte.

W porównaniu do Bitcoina, Vault ma kilka kluczowych przewag. Jedną z najważniejszych jest limit rozmiaru bloku. Wartość bloku Vaulta wynosi zaledwie 10 megabajtów (MB). Aby dołączyć do sieci Bitcoina w ubiegłym roku, użytkownik pobrałby 500 000 bloków o łącznej pojemności około 150 gigabajtów (GB). Musiałby także przechowywać wszystkie salda kont, aby pomóc zweryfikować nowych użytkowników i zapewnić innym wystarczającą ilość środków na sfinalizowanie transakcji. Do tego zajmowana pamięć cały czas rośnie, a sieć Bitcoina liczy obecnie około 22 milionów kont. Co ciekawe nowa kryptowaluta posiada o 90% większą przepustowość sieci w porównaniu do Ethereum, która jest uważana za jedną z najbardziej wydajnych kryptowalut.

Zobacz również: Zmienność na Bitconie spadła o… 98%! Co dalej?

Kryptowaluta opracowana przez zespół MIT opiera się na koncepcji proof-of-stake (PoS) o nazwie Algorand. Zapewnia to efektywniejsze weryfikowanie bloków i umożliwia łatwe dołączanie nowym użytkownikom. Został on stworzony przez profesora inżynierii w MIT, Silvio Micaliego, który twierdzi, iż jego system jest w pełni bezpieczny, zdecentralizowany i bardziej skalowalny niż inne kryptowaluty. Zgodnie z raportem MIT celem stworzenia kryptowaluty była chęć wprowadzenia innowacji na rynku wirtualnych walut, tworząc skalowalną i wydajną sieć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here