Naga MarketsPiątkowa przecena EUR/USD spowodowała lekkie poruszenie wśród inwestorów średnioterminowych. Czy dolar nie jest już dostatecznie tani? Zdaniem analityków Natixis istnieje spora szansa na spekulacyjne kupno taniego USD. Ucierpi na tym eurodolar…


Zarówno oscylator stochastyczny jak i RSI od dawna przebywają w strefie silnego wykupienia co powoduje, że szanse na kontynuację wzrostów EUR/USD maleją. Piątkowa przecena EUR/USD związana z znacznie lepszymi od spodziewanych danych z USA była zdrowym odruchem rynku. Dolar obecnie jest najtańszy od kilkunastu tygodni. Część z uczestników rynku będzie chciała to wykorzystać – przekonuje Natixis.

Odbierz Big Bank Report

Poziomem docelowym niedźwiedzi może być ważna strefa wsparcia w okolicy 1.1500/22. Okolice te wspierane są nie tylko przez samą cenę, ale i ludzką psychologię. Równy poziom 1,15 zbiega się tam z dzienną średnią Bollingera, co naszym zdaniem jest solidną bazą do kontynuacji wzrostów – czytamy w komentarzu. Dodatkowo, spadek o około 400 pips od ostatniego szczytu powinien zostać potraktowany jako atrakcyjna przecena, a poprawiająca się koniunktura w strefie euro powinna wspierać dalsze wzrosty EUR/USD.

Chcesz otrzymywać więcej takich materiałów? Skorzystaj z FxWatcher!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here