Naga MarketsKurs euro (EURUSD) zyskuje 0,17%. Indeks ZEW wzrósł najsilniej w historiiPublikacja indeksu nastrojów ekonomicznych ZEW dla Niemiec i strefy euro przyniosła nie lada zaskoczenie. Rynki oczekiwały bowiem, że indeks pozostanie głęboko pod kreską, a rzeczywistość okazała się zgoła inna. Nastroje ekonomiczne w Niemczech skoczyły bowiem najsilniej w historii. Kurs euro do jena (EUR/JPY) zyskiwał w ciągu pierwszych 30 minut od publikacji.

  • Nastroje ekonomiczne ZEW dla Niemiec podskoczyły o ponad 12 punktów
  • Eksperci spodziewają się ogólnego ożywienia
  • Kurs euro do jena umacnia się dziś o prawie 0,5 proc.

Indeks nastrojów ZEW dla Niemiec najwyżej od 16 lat

Indeks nastrojów ekonomicznych ZEW dla Niemiec podskoczył o kolejne 12,2 punktu w porównaniu z poprzednim miesiącem, do 71,5 w sierpniu 2020 r.. Jest to najwyższy poziom od stycznia 2004 r. i plasuje się znacznie powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie 58,0.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadzieje na szybkie ożywienie gospodarcze nadal rosły po tym, jak UE osiągnęła w lipcu porozumienie w sprawie ogromnego pakietu stymulacyjnego.
– Zgodnie z ocenami poszczególnych sektorów eksperci spodziewają się ogólnego ożywienia, zwłaszcza w sektorach krajowych. Jednak wciąż bardzo słabe oczekiwania co do wyników sektora bankowego i ubezpieczycieli w perspektywie najbliższych sześciu miesięcy dają powód do niepokoju – powiedział prezes ZEW prof. Achim Wambach.

Ocena sytuacji gospodarczej w Niemczech uległa jednak nieznacznemu pogorszeniu, przy czym odpowiedni wskaźnik spadł o 0,4 punktu do -81,3.

Wskaźnik nastrojów gospodarczych ZEW dla strefy euro wzrósł o 4,4 pkt w stosunku do odczytu z poprzedniego miesiąca i znalazł się w sierpniu na poziomie 64,0. To najwyższy wynik od kwietnia 2015 r.

W sierpniu, 74,3 proc. analityków przewidywało poprawę aktywności gospodarczej, podczas gdy 10,3 proc. spodziewało się pogorszenia, a 15,4 proc. nie spodziewało się żadnych zmian. W międzyczasie wskaźnik bieżącej sytuacji gospodarczej obniżył się o 1,1 punktu do -89,8, a oczekiwania inflacyjne wzrosły o 6,8 punktu do 14,3.

Kurs euro zyskuje dziś 0,48 proc. wobec jena

Notowania euro do jena zyskują dziś około 0,48 proc.. Jak widać na wykresie dziennym pary walutowej EUR/JPY, ta odbija od wsparcia przy 124,20.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Kurs euro do jena (EUR/JPY) – wykres dzienny

Utrzymanie kursu na poziomach obecnych lub wyższych na koniec dnia doprowadziłoby do utworzenia byczej formacji outside bar. W połączeniu z pozytywnym testem wsparcia dawałaby ona przekonujący sygnał mówiący o potencjalnym zakończeniu korekty i kontynuacji trendu wzrostowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here