Naga MarketsZgodnie z danymi opublikowanymi przez instytut IFO, niemieccy konsumenci i przedsiębiorcy nie najlepiej ocenili obecną kondycję lokalnej gospodarki,  w konsekwencji wspólna waluta spada w rejon dziennych minimów.


Jak się okazuje, pomimo i tak już nieco gorszych prognoz dot. nastrojów biznesowych, ostateczne rezultaty okazały się jeszcze gorsze. Dane za poprzedni miesiąc (marzec) zostały zrewidowane w dół.

  • Oczekiwania biznesowe w Niemczech (Apr) 98,7 prognoza 99,5      poprzednio 100,0
  • Bieżąca analiza sytuacji w Niemczech (Apr) 105,7 prognoza 106,0   poprzednio 106,6
  • Wskaźnik nastrojów (Apr)                           102,1 prognoza 102,8   poprzednio 103,3

Reakcja rynku

W przypadku pary EURUSD, notowania szorują po dnie, nie widać chęci do odbicia, cała akcja cenowa rozgrywa się pod poziomem 1.2200. Spoglądając z kolei na niemiecki index, tam wzrosty z początku dnia utrzymują się i cena dotarła do oporu 12 625 wspominanym w porannym komentarzu.

EURUSD m30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmerykańska firma FX i kryptowalutowa poszerza warszawskie biuro
Następny artykułJak wojny wpływają na rynki finansowe?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here