Naga MarketsZgodnie z danymi opublikowanymi przez instytut IFO, niemieccy konsumenci i przedsiębiorcy bardzo pozytywnie ocenili obecną kondycję lokalnej gospodarki, co przełożyło się na umocnienie europejskiej waluty.


  • Oczekiwania biznesowe – 108,40, prognoza 109,40, poprzednio 109,40
  • Analiza sytuacji bieżącej – 127,70, prognoza 125,40, poprzednio 125,50 (po rewizji wzrostowej)
  • Wskaźnik nastrojów biznesowych – 117,60, prognoza 117,10, poprzednio 117,20

Jak widać, po ubiegło-miesięcznym osunięciu do 117.20, wskaźnik nastrojów biznesowych powrócił do poziomu 117.60 będącego najwyższą wartością w historii.

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że na skutek tych danych kurs najpopularniejszej pary walutowej dotarł w okolice lokalnego poziomu oporu.

EURUSD M1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: EURUSD w oczekiwaniu na czwartkowy EBC
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/NZD – ciekawa okazja po 7 tygodniach spadków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here