Naga MarketsPo gorszych od prognozowanych danych z Wielkiej Brytanii uwaga inwestorów zwraca się w stronę Kontynentu i opublikowanych o godzinie 11:00 raportów Zentrum fur Europaische Wirtschaftsforschung. Jak przedstawiają się nastroje gospodarcze w Europie? 


Dzisiejsza publikacja ZEW jak zwykle skupia się na strefie euro i największej, niemieckiej gospodarce wchodzącej w jej skład. W styczniu wskaźnik nastroju ekonomicznego w Niemczech wyniósł 17,8 punktu co do tej pory było najniższym odczytem w tym roku.

Spore rozczarowanie

Nie można inaczej nazwać dzisiejszych danych jak właśnie tak. Najważniejsza wartość odzwierciedlająca poziom aktualnego nastroju gospodarczego w Niemczech wyniosła bowiem w tym miesiącu zaledwie 5,1 punktu. Ostatni raz tak słaby wynik ZEW zaprezentowało we wrześniu 2016 roku.

Nieco lepiej prezentuje się ocena bieżących warunków gospodarczych. Głosami ankietowanych analityków wskaźnik wyniósł 90,7 punktu – o 0,7 punktu wyżej od prognoz rynkowych, które i tak są gorsze od danych z lutego (92,3). Sytuacji nie ratuje również ocena kondycji gospodarki strefy euro – indeks ZEW dla eurozony wynosi bowiem zaledwie 13,4 wobec poprzedniego odczytu na poziomie 29,3.

Reakcja rynku

EURUSD pozostaje pod presją niedźwiedzi, które od godziny 10:00 spychają parę w kierunku poziomu 1,2300. Tuż powyżej znajduje się jednak zniesienie 50% ostatniego impulsu wzrostowego, które może być traktowane jako silniejsze wsparcie na wykresie:

EURUSD dzięki TradingView

Handlujesz na danych? Sprawdź prędkość egzekucji zleceń na platformach Admiral Markets >>>

Najaktywniejszy w ostatnich kilkudziesięciu minutach cross również testuje okolice 50% na siatce Fibonacciego. W połączeniu z potencjalnym podwójnym dnem na wykresie M5 możemy spodziewać się zauważalnego odbicia. Pokonanie wsparcia w okolicy 0,8772 zaneguje prowzrostowy scenariusz.

EURGBP dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here