Naga MarketsKurs dolara zyskuje po danych o nastrojach amerykańskich konsumentówPo porannym odczycie dynamiki wzrostu gospodarczego Wielkie Brytanii, najważniejszą publikacją dzisiejszej sesji była wstępna publikacja indeksu nastrojów konsumentów w czerwcu, który przygotowuje Uniwersytet Michigan. Ekonomiści prognozowali drugi miesiąc wzrostu z rzędu z poziomu 72,3 w maju do 75,0 w czerwcu. Czy ich oczekiwania zostały spełnione? Jak zareagował kurs dolara?

  • Publikacja przebiła oczekiwania rynkowe
  • Za zmianę w dużym stopniu odpowiada ponowny wzrost zatrudnienia
  • Indeks dolara (DXY) odzyskuje strata i wraca do poziomu otwarcia

Nastroje konsumentów wzrosły do 78,9

Nastroje konsumenckie Uniwersytetu Michigan wzrosły w czerwcu do ​​78,9. Odnotowany został drugi miesięczny wzrost stymulowany przez wzrost perspektyw finansów osobistych i bardziej korzystne perspektywy dla gospodarki narodowej z powodu ponownego otwarcia gospodarki. Zmiana ta jest w dużej mierze spowodowana ponownym wzrostem zatrudnienia, przy czym więcej konsumentów spodziewa się spadku stopy bezrobocia niż kiedykolwiek w długiej historii badań w Michigan.

Pomimo oczekiwanych korzyści ekonomicznych niewielu konsumentów spodziewa się przywrócenia korzystnych warunków gospodarczych w najbliższym czasie. Dwie trzecie wszystkich konsumentów nadal oczekiwało gorszych czasów w gospodarce jako całości w nadchodzącym roku, a prawie połowa w dłuższej perspektywie oczekiwała ponownego pogorszenia koniunktury.

Najczęstszą przyczyną wznowienia spowolnienia gospodarczego jest odrodzenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a najczęściej wymienianą przyczyną powolnego ożywienia gospodarczego są szkody finansowe wynikające z utrzymującego się wysokiego bezrobocia.

Każdy z tych czynników zwiększył niepewność, którą konsumenci przywiązują teraz do swoich oczekiwań. Wynikający z tego rekordowy poziom niepewności dochodów miał znaczący wpływ na gotowość konsumentów do dokonywania zakupów uznaniowych, chociaż niepewność ostatnio nieco się zmniejszyła. Co istotne, obawy te zostały również złagodzone dzięki głębokim obniżkom cen i stóp procentowych.

Kurs dolara wraca do punktu wyjścia

Notowania indeksu dolara w koszyku walut DXY przetestowały dziś poziom 96,50. Kurs w 20 minut po publikacji miał już odrobione wcześniejsze straty i znajdował się na poziomie otwarcia.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Indeks dolara (DXY) – wykres dzienny

Pozytywne dane zapewniły szansę na ruch do dziennych maksimów. Kluczowy opór krótkoterminowy po ich przekroczeniu stanowić będzie obszar od 97,00 do 97,06.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here