Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleW ciągu ostatniego miesiąca cena Bitcoina wzrosła o 33 procent w stosunku do dolara amerykańskiego z 3901 do 5 268 dolarów i na razie nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Jednak jak zauważa Tom Shaughnessy, współzałożyciel Delphi Digital, niezależnej firmy badawczej prowadzącej analizy na poziomie instytucjonalnym, ​​kolejna hossa na Bitcoinie będzie większa niż poprzedni rajd zakończony w okolicach 20 tys. USD.


Zobacz również: Forbes: Trump może popchnąć ludzi w stronę Bitcoina

Inwestorzy wierzą w Bitcoina mimo rynku niedźwiedzia

Od rekordowego poziomu 20 000 USD cena BTC spadła o 74 procent. Jednak wielu badaczy i inwestorów pozostaje zwolennikami zarówno Bitcoina jak i całego rynku wirtualnych walut. Nie gasnący zapał prawdopodobnie wynika z postępu jaki branża poczyniła w ostatnich miesiącach w obszarach takich jak zgodność, przejrzystość, bezpieczeństwo i instytucjonalizacja.

Ostatni impuls wzrostowy na BTC był napędzany przez szał spekulacji i ogromny szum wokół magicznych i wirtualnych pieniędzy. Natomiast kolejny będzie napędzany faktycznym, opartym na makro zrozumieniu korzyści płynących z suwerennego, nieograniczonego i cyfrowego aktywu wzbogaconego o sieć Lightning Network. Następna hossa będzie znacznie większa – powiedział Tom Shaughnessy.

Naukowcy tacy jak Shaughnessy przewidują, że popyt na zdecentralizowane kryptowaluty jako alternatywa do przechowywania wartości ostatecznie doprowadzi do wzrostu ceny Bitcoina.

Z kolei według inwestora kryptowalut Josha Ragera, stabilność BTC w okolicach poziomu 5000 USD wsparłaby sytuację fundamentalną na całym rynku, co z kolei mogłoby przyczynić się do zapoczątkowania kolejnej hossy.

Zobacz również: Algorytmy manipulują giełdami kryptowalut? Zarabiają do $20 tys. dziennie

Im dłuższej Bitcoin waha się między 5000, a 5200 USD tym silniejsze będzie to wsparcie gdy dojdzie do kolejnego impulsu wzrostowego. Jeśli jednak dojdzie do spadków ta strefa stanie się kluczowym oporem. Bitcoin prawdopodobnie pozostanie w obecnym przedziale cenowym przez najbliższe tygodnie – oznajmił Rager.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here