Naga MarketsCzy Warren Buffett doczekał się swojego następcy?

Warren Buffett, legenda inwestowania dzieli się zazwyczaj jedną radą. Jeśli masz okazję do inwestycji w indeks giełdowy – trzymaj się jej jak najdłużej. Inwestując w ten sposób Twój kapitał będzie powiązany z globalną gospodarką i nie musisz robić wiele by ta nabierała wartości podobnie jak Twoje środki na rachunku. Indeksy balansują się raz na kwartał, słabsze spółki wypadają, silniejsze wchodzą w ich skład…


Buffett proponuje takie podejście wszystkim tym inwestorom, którzy nieustannie próbują odnajdywać dołki i szczyty na wykresie. Większość nie podoła tej próby i straci swoje pieniądze. Porównując portfolio Warrena Buffetta z wykresem S&P500 dość łatwo zauważyć kto radzi sobie lepiej:

Powyższy wykres dobitnie pokazuje, że inwestowanie w indeks w połączeniu z inwestycją w dobrze dobrane spółki jest najlepszą możliwą kombinacją na rynku. Aby nie skupiać się nadto na Warrenie Buffettcie pozwólcie, że przedstawię Wam Reinhardta Gerta Coetzee.

Ten Popularny Inwestor z Południowej Afryki jest szczerze oddany inwestycjom długoterminowym. Reinhardt może pochwalić się świetnie zdywersyfikowanym portfolio złożonym z akcji wchodzących w skład Nasdaq100 oraz S&P500:

W momencie pisania tego artykułu aż 98% jego rachunku było ulokowane w akcje, przy czym wskaźnik ryzyka inwestycyjnego nie przekroczył 3. Często widzę jak użytkownicy eToro pytają się na forum w jaki sposób obniżyć swój wskaźnik? Cóż, odpowiedzią jest odpowiednia dywersyfikacja.

Spójrzcie tylko jak dobrze Reinhardt radzi sobie z dywersyfikacją:

Więcej na temat jego filozofii inwestowania dowiadujemy się z biogramu na eToro:

Cześć, inwestuję wyłącznie w akcje spółek które dobrze poznam, mają dobre wskaźniki i co najważniejsze, wierzę w to, że mogą przynieść zyski w długim terminie. Z powodu mojej długoterminowej strategii zalecam kopiowanie już otworzonych pozycji, gdyż nowe spółki pojawiają się dość rzadko w moim portfolio. 

Otwieram pozycje tylko w momencie gdy wierzę, że wzrostowy potencjał spółki się nie wyczerpał – cena akcji nie gra tu roli. Stopa zwrotu z jednego dnia, tygodnia czy nawet miesiąca również nie jest istotna gdyż kluczem jest długoterminowość. Jeśli zaimplementujemy ją w naszym tradingu wówczas nie będziemy narażeni na pułapki emocjonalne na które łapią się inwestorzy krótkoterminowi. 

Zarabiaj tak jak Reinhardt – sprawdź możliwości platformy eToro

Poniżej znajdziecie kilka dodatkowych statystyk Reinhardta:

Po prześledzeniu jego portfolio możemy spojrzeć na jego ostatnie wyniki. Jak widzicie, są one całkiem imponujące jak na inwestora długoterminowego. Reinhardt jak na razie każdy miesiąc kończył zyskiem:

Na sam koniec, porównajmy portfolio Reinhardta z wynikami S&P500:

Czy mamy do czynienia z następcą Warrena Buffetta? Czas pokaże. Tymczasem zapraszam Was do śledzenia profilu Reinhardta i rozpoczęcia kopiowania jego sygnałów! 

Yoni SaadConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here