Naga MarketsNassim TalebNassim Taleb, profesor uniwersytecki i autor książki “Black Swan”, uważa, że ​​bitcoin to dobry pomysł, ale większość inwestorów nie rozumie jego idei. Dodał też, że są oni “totalnymi idiotami”.

  • Taleb jest zdania, że większość fanów BTC to idioci.
  • Sam bitcoin jest jednak jego zdaniem ciekawy pod pewnymi względami.

Nassim Taleb o BTC

Według tweetu opublikowanego przez Nassima Taleba 21 czerwca, bitcoin (BTC) jest dobrym pomysłem, ale „prawie wszyscy fani bitcoina są totalnymi idiotami”.

Taleb to ekonomista, filozof i trader pochodzenia libańskiego. W swoich książkach skupia się na zagadnieniach prawdopodobieństwa, przypadkowości i niepewności. Napisał m.in. bestseller “Czarny Łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń”, w której to książce analizował występowanie tzw. czarnych łabędzi, czyli zjawisk, które występują, a nikt wcześniej się tego nie spodziewał. Pozycja zyskała w Polsce znaczą popularność w dobie epidemii koronawirusa.

Bitcoin to trutka na szczury

To nie pierwsza taka krytyka społeczności kryptowalut. Warren Buffett nazywał BTC “trutką na szczury do kwadratu”, naśmiewał się też z osób, które kupują kryptowaluty.

Podobnie zachowywał się CEO banku JP Morgan, Jamie Dimon, który sugerował wprost, że zwolni z pracy każdego pracownika, który prywatnie inwestuje w cyfrowe waluty.

Z kolei Nouriel Roubini, ekonomista, który przewidział poprzedni kryzys gospodarczy, uważał, że BTC to narzędzie terrorystów i sugerował, że osoby, które skupują kryptowaluty nie mają po prostu wiedzy nt. ekonomii.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here