Naga MarketsŚroda przyniosła kontynuację odbicia zapoczątkowanego w poniedziałek, przy czym poranny handel rozpoczął się w Europie umiarkowaną realizacją zysków z ostatnich dni. Jednak z godziny na godzinę optymizm rósł mimo nadal braku ostatecznego wyniku wyborów w Stanach Zjednoczonych. Walka między kandydatami była wyrównana, a rano o finalnym wyniku zdecydować miały głosy ze stanu Michigan, Pensylwania oraz Georgia. O ile poranne szacunki wskazywały na duże szanse na wygraną D. Trumpa, o tyle zliczanie głosów korespondencyjnych umacniało pozycję kandydata Demokratów.

Większa skala wzrostów miała miejsce z kolei na samej giełdzie nowojorskiej

Z drugiej strony D. Trump ogłosił nieoficjalne zwycięstwo w wyborach, ale także zapowiedź ewentualnego zwrócenia się do sądu, w wypadku gdyby jednak ostateczne wyniki wskazały na jego przegraną, celem unieważnienia głosów korespondencyjnych. Mimo, iż podczas sesji w Europie wygrana żadnego z kandydatów nie była przesądzona główne indeksy na Starym Kontynencie kończyły dzień z ponad 1,5% wzrostem.

Te artykuły również Cię zainteresują

Większa skala wzrostów miała miejsce z kolei na samej giełdzie nowojorskiej, gdzie NASDAQ100 zyskał ponad 4,0% w oczekiwaniu na wygraną obecnego kandydata, a tym samym mniejsze prawdopodobieństwo przeglądu polityki monopolowej wśród amerykańskich przedsiębiorstw technologicznych.

Ostatecznie indeks S&P500 zyskał 2,2%. Nieco lepiej zachowywały się średnie oraz mniejsze spółki. Środowe zachowanie WIG20 wpisywało się w trend na rynkach bazowych, przy czym skala wzrostów była nieporównywalnie niższa, co mogło być rezultatem zarówno wtorkowych mocnych wzrostów, jak i wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń wspierających walkę z pandemią. WIG20 zyskał 0,28% i tym samym utrzymał dystans do wsparcia w okolicy 1500 pkt. – obecnie w grze pozostaje obrona poziomu 1600 pkt.

Wśród komponentów WIG20 prym wiodły notowania Lotos, Tauron oraz CD Projekt. W powyższym otoczeniu nadal zyskiwały notowania ropy naftowej. Kwotowania surowca WTI, trzeci dzień z rzędu, zyskały ponad 2%, przekraczając poziom 38 USD za baryłkę. Wsparciem pozostawały także dane o amerykańskich zapasach ropy naftowej, które wskazały na mocny spadek stanu surowca (-8,0 mln baryłek) względem oczekiwań wzrostu zapasów o 2,0 mln jednostek.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Dziś nadal najważniejszą kwestią wpływającą na kształtowanie się przebiegu notowań na rynkach finansowych będą kolejne informacje odnośnie wyników wyborów Prezydenckich w USA. Na chwilę nadal pozostają nierozstrzygnięte (264 głosów elektorskich dla Bidena, przy 214 dla Trumpa), a małe różnice w głosach w kilku stanach zwiększają prawdopodobieństwo scenariusza ponownego liczenia głosów, co wydłuży rynkową niepewność.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here