Naga MarketsŚrodowa sesja przyniosła kontynuację wzrostów, przy czym wyraźne zwyżki zaliczyły również indeksy za oceanem, gdzie S&P500 zbliżył się do osiągnięcia historycznych maksimów. Wsparciem dla inwestorów okazały się doniesienia, jakoby Donald Trump proponował obniżenie podatków dochodowych dla firm.

WIG20 zyskał „tylko” 0,44%

W rezultacie po trzech słabszych sesjach wyraźne odbicie zanotował również technologiczny Nasdaq100 , który zyskał blisko 2,6%. Nieco słabiej wypadły notowania w kraju, gdzie WIG20 zyskał „tylko” 0,44%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obroty okazały się relatywnie niewielkiej – dokładnie 556 mln PLN, z czego nieco ponad 20% to obroty wygenerowane przez KGHM. Miedziowa spółka wzrosła o 1,78% a wsparciem pozostawało wyhamowanie spadków notowań surowców przemysłowych, w szczególności srebra i miedzi.

Zwracamy uwagę, że słabszą passę podtrzymują również mniejsze spółki, których indeks sWIG80 stracił blisko 1,0% mimo sprzyjających nastrojów a) rynkowych. Najmniejszym spółkom w największym stopniu ciążyły notowania DataWalk (-14,10%).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym brak danych, które mogłyby wywrzeć większy wpływ na notowania. Dzień będzie zdominowany przez odczyty inflacji konsumenckiej za lipiec, natomiast popołudniem warto zwrócić na cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które mogłyby ostatecznie rozstrzygnąć odbiór danych za lipiec.

Biorąc pod uwagę wczorajsze mocne zamknięcie notowań na Wall Street, początek dzisiejszego handlu powinien przebiegać w pozytywnych nastrojach. Globalne nastroje wydają się kluczowe w kontekście dalszego scenariusza dla WIG20 – przewaga popytu może być impulsem do wybicia górą z ponad dwumiesięcznego trendu bocznego.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here