Naga MarketsNasdaq100 traci blisko 5% i znosi wzrosty ostatnich dni. Ropa brent także kontynuuje zniżkęWydarzeniem dnia wczorajszego były spadki na giełdzie w USA, gdzie indeks S&P500 stracił ponad 3,5% a technologiczny Nasdaq100 blisko 5,0%, co zniosło wzrosty z ostatnich kilkunastu dni.

Spadkowa sesja na wielu giełdach. Kurs Tesli tąpnął o prawie 9%

Spadki napędzali najwięksi technologiczni giganci, którzy wcześniej przodowali we wzrostach. Akcje Apple straciły 8% , Microsoft ponad 6,0%, a Amazon czy Alphabet w okolicach 5,0%. Spadki dotknęły również notowania Tesli, gdzie kurs tąpnął o blisko 9,0%. Co istotne wczorajsze zachowanie indeksów nie było rezultatem jakichkolwiek szerszych doniesień, stąd można je ocenić jako przesilenie po ostatnich intensywnych wzrostach.

W Europie również dominowały spadki, mimo iż wsparciem dla inwestorów pozostawały dane makro (PMI usług) oraz doniesienia o programie stymulacji gospodarki wartym 100 mld EUR we Francji. Niestety wśród indeksów na Starym Kontynencie w niekorzystnym trendzie prym wiódł WIG20. Indeks krajowych blue chips stracił blisko 1,0% i tym samym zbliżył się wyraźnie do dolnego ograniczenia kanału bocznego trwającego od czerwca. Ponownie relatywnie lepiej zachowywały się średnie i mniejsze spółki.

Wczoraj ciekawie przebiegały również notowania ropy naftowej, które w przypadku gatunku brent kontynuowały środową zniżkę, po tym jak na początku tygodnia osiągnęły lokalne szczyty powyżej 46 USD za baryłkę. Mimo wspierających danych ze Stanów Zjednoczonych o malejących zapasach, inwestorzy większą uwagę przyłożyli do publikowanych przez OPEC danych, które wskazują na utrzymujący się wzrostowy trend wydobycia czarnego surowca. Stratedzy BNP Paribas podtrzymują oczekiwania co do kształtowania się notowań ropy typu brent w zakresie 45-55 USD za baryłkę w perspektywie kolejnych dwunastu miesięcy.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym uwaga inwestorów skupi się na popołudniowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Z jednej strony słabsze dane o sierpniowym przyrośnie nowych etatów w sektorze pozarolniczym zwiększą oczekiwania odnośnie wydłużenia okresu niskich stóp procentowych w USA, a z kolei lepsze dane od prognoz będą świadczyć o wyraźnej poprawie na rynku pracy, co powinno odzwierciedlać poprawę w całej gospodarce.

Biorąc pod uwagę wczorajsze zakończenie handlu za oceanem oraz ponad 1,0% spadki indeksów azjatyckich, można spodziewać się podwyższonej zmienności oraz przewagi podaży w pierwszych godzinach handlu na giełdach europejskich.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here