Naga MarketsWtorkowa sesja przyniosła rozbieżność na giełdzie za Oceanem – indeks Nasdaq zyskał 0,64%, podczas gdy indeks szerokiego rynku S&P500 przecenił się o 0,3%. Lepsze zachowanie spółek technologicznych może wynikać z rosnących obaw o II falę pandemii, gdyż wprowadzenie kolejnych ograniczeń prawdopodobnie, ponownie jak za 1 razem, najmocniej uderzy w tradycyjne sektory gospodarki.

Lepsze zachowanie spółek technologicznych może wynikać z rosnących obaw o II falę pandemii

Tymczasem konflikt na linii USA-Chiny eskaluje z powodu zatwierdzenia przez Departament Stanu opcji sprzedaży kolejnej partii uzbrojenia Tajwanowi. Trwa sezon wynikowy, a kluczowym wczorajszym raportem był ten opublikowany przez firmę Microsoft, która wypracowała 1,82 USD zysku na akcję wobec konsensusu wynoszącego 1,54 USD oraz wobec wyniku 1,38 USD za analogiczny okres w ubiegłym roku. Dzisiaj wyniki opublikuje m.in. Visa oraz Mastercard.

Te artykuły również Cię zainteresują
Główne krajowe indeksy uległy niewielkiej przecenie, przy czym najmocniej (0,8%) stracił indeks sWIG80. Jeszcze gorzej zachowałby się indeks WIG20, gdyby nie 3,2%-owy wzrost notowań spółki Allegro, która przy wartości obrotu wynoszącej 377 mln zł wyznaczyła historyczne maksimum notowań, a intraday zabrakło jej jedynie 1,22 zł do okrągłej granicy 100 zł. Przez moment kapitalizacja Allegro przekroczyła 100 mld zł. W odwrocie znalazły się banki, a przecenie uległ nawet Santander, który początkowo zyskiwał kilka procent po podaniu wyników, co prawda gorszych r/r, jednak o przeszło 50% przewyższających konsensus.

Wczoraj na rynek spłynęła garść informacji, a wśród nich znalazła się ta pochodząca od CD Projektu o przełożeniu daty premiery gry „Cyberpunk 2077” na 10 grudnia 2020 roku. Po sesji wyniki podało CCC, które w III kw. odnotowało 63,8 mln zł straty netto, wobec 32,7 mln zł straty w ubiegłym roku. Dodatkowo spółka podała informację o planowanym zamknięciu łącznie 108 sklepów w br.

Poznaliśmy już wyniki Grupy Żywiec, która w III kw. wypracowała 118,4 mln zł zysku, wobec 109,6 mln zł przed rokiem. Enea poinformowała o utworzeniu odpisu aktualizującego wartość posiadanych akcji w PGG – odpis zmniejszy zysk netto w III kw. o 129 mln zł. Kogeneracja podała szacunkowy wynik netto po 3 kwartałach 2020 roku, który wyniósł 110 mln zł.

Również Budimex udostępnił raport – wynik netto w III kw. wyniósł 146,5 mln zł wobec szacowanych wcześniej 146 mln zł. Poza wynikami poznaliśmy informację o zgodzie KE na przejęcie Play przez Iliad, a także o zamiarze nabycia przez PZU obligacji emitowanych przez BGK do wartości 2 mld zł do końca 2020 r. Dzisiaj poznamy jeszcze wyniki Orange i Asseco SEE.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here