Naga MarketsOpublikowane przez amerykańskie koncerny Pfizer oraz BioNtech obiecujące wyniki testów szczepionek na koronawirusa wespół z rozpoczęciem przez administrację Białego Domu rozmów dotyczących nowego pakietu stymulującego, zachęciły inwestorów do kupowania akcji, przez co amerykańskie indeksy (w szczególności Nasdaq), zakończyły notowania na plusie.

Kurs Nasdaq zakończył notowania na plusie

Uwaga inwestorów ponownie była skupiona wokół Amazona, Microsoftu i Alphabet, których kursy wyznaczały historyczne maksima. Wzrostową sesją zaliczył też kurs Noble Energy po publikacji przez koncern Chevron porozumienia w sprawie przejęcia spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Natomiast korekta wystąpiła na akcjach firmy farmaceutycznej Astra-Zeneca, która po silnym zeszłotygodniowym wzroście traciła wczoraj na nowojorskiej giełdzie prawie 4%. Sesję na zielono zakończyły również (za wyjątkiem parkietu angielskiego) indeksy europejskie. Po części spowodowane było to dojściem do porozumienia w sprawie traktowania wartego 750 mld euro Funduszu Odbudowy.

Mocnymi wzrostami zakończyły notowania główne indeksy na polskim parkiecie. Indeks WIG20 był ciągnięty przez spółki energetyczne, które kontynuowały wzrosty po zeszłotygodniowej informacji o potencjalnym połączeniu PGE, Tauronu i Enei.

Do zakupów zachęciły również inwestorów zaskakująco pozytywne dane makro dotyczące czerwcowej dynamiki produkcji przemysłowej. W przypadku rynku szerokiego najmocniej, bo prawie 72% rosły notowania spółki Mercator Medical, której zysk netto w IIQ`20 roku według podanych przez spółkę szacunków wyniesie 209,2 mln zł (wobec 0,3 mln zł w IIQ`19).

Również dwucyfrowym wzrostem kończyły notowania spółki XTB (+19%), którego kurs zamknięcia wyznacza historyczne maksima. Jeżeli chodzi o dane makro, to dzisiaj w trakcie sesji poznamy czerwcowe dynamiki produkcji budowlano-montażowej oraz sprzedaży detalicznej.

WIG w układzie dziennym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here