Naga MarketsNa amerykańskiej Wall Street, indeks technologiczny Nasdaq we wtorek testował poziom 10308 pkt., pogłębiając historyczne maksima. Na polskim parkiecie w związku z optymizmem na głównych giełdach zagranicznych rósł również WIG20, który chwilowo wyceniany był na 1847 pkt., czyli najwyżej od dwóch tygodni. Środowe przedpołudnie przynosi jednak ponad procentową korektę indeksu, który traci wraz z amerykańskimi kontraktami futures. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • Nasdaq kończył wtorkową sesję z zyskiem 0,74%, w środę na rynku kontraktów terminowych widać jednak korektę. O 0,7% osuwa się między innymi S&P 500 fut., spadając do 3097 pkt.
  • WIG20 również traci w środę, utrzymuje się jednak nad poziomem 1800 pkt. Liderem sesji są akcje Tauronu rosnące o 2%., niemal 3 procent tracą natomiast PKO BP oraz Pekao.
  • Na rynku walutowym kurs dolara amerykańskiego notuje skromną korektę po dwóch dniach spadków i teście najniższych poziomów od 10 czerwca

Te artykuły również Cię zainteresują
Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTO

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMZ: 273 nowe przypadki COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 32 821
Następny artykułTomasz Biernacki, właściciel Dino Polska “królem GPW”
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here