Naga MarketsZnak drogowy Wall Street w Nowym JorkuNajważniejsze indeksy na Wall Street, pomimo wczorajszej zmiennej sesji i przejściowych strat, zakończyły dzień na plusie, a to oznacza kolejny historyczny rekord dla indeksu Nasdaq. Uzasadnienia dla lepszego zachowania indeksu spółek technologicznych można szukać w trwającym sezonie publikacji raportów finansowych za ostatni kwartał 2020r. Podczas gdy wybrane branże wciąż zmagały się z ograniczeniami, wiele spółek technologicznych nadal wykorzystywało zwiększony popyt na ich usługi. Pomimo problemów z dostawami szczepionek, pojawiają się również pozytywne informacje – Moderna ogłosiła, że ich szczepionka działa także na nowe mutacje wirusa.

Wall Street w górę, na GPW WIG20 z tłumionymi nastrojami

Krajowym indeksom pomimo odbicia z ostatnich godzin handlu nie udało się przebić kursów odniesienia. W indeksie największych spółek jedynie 4 walory zakończyły dzień na plusie. Podczas gdy Orange, KGHM i PGE odnotowały niewielkie umocnienie walory CD Projektu ratowały indeks WIG20 i zyskały przeszło 10%. Ten mocny wyskok notowań nabiera znaczenia ze względu na wysoką wartość obrotu jemu towarzyszącą (427 mln zł).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwyżkę studia mogła wspierać nowa rekomendacja „kupuj” z ceną docelową 308 zł wydana przez Kena Rumpha, analityka Jefferies, pozytywnie też może działać perspektywa wydania kolejnego patcha, który może rozwiązać największe problemy gry „Cyberpunk 2077”.

W indeksie mWIG40 najmocniej przeceniły się walory banków, obciążone przez wstrzymane dywidendy i zawiązywane rezerwy na ryzyko prawne związane z portfelem kredytów walutowych – o zawiązaniu takiej rezerwy w wysokości 380 mln zł poinformował wczoraj wieczorem Bank Millennium. Spadały również walory spółek „covidowych” tj. Mercator i Biomed, a z drugiej strony najmocniej rosły walory producentów gier PlayWay i CI Games.

W indeksie sWIG80 najsłabszym, przecenionym o 11,4% walorem była Trakcja – szacunkowa strata netto za 2020 rok rzędu 65 mln zdołowała obijające od listopada notowania. Najlepszą sesję wśród mniejszych spółek odnotowała Krynica Vitamin (+8,4%). Z pozostałych tematów wiemy już, że dzisiaj nie będzie decyzji w sprawie obostrzeń, potwierdzono, że decyzja w sprawie luzowania jeszcze nie zapadła, ale jeśli otwieranie gospodarki nastąpi to dotknie obszaru handlowego i być może części hotelarstwa.

Adam Dudoń, Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here