Naga MarketsIndeks Nasdaq 100 zaczął obecny tydzień od silnego wzrostu. Na koniec poniedziałkowej sesji notowania były o ponad 3 proc. wyżej od piątkowego zamknięcia. W porównaniu z S&P 500 było to najlepszy dzień indeksu spółek technologicznych od połowy kwietnia. Jedna z miar momentum urosła natomiast do poziomu najwyższego od czasu szczytu bańki dot-comów

  • Nasdaq wzrósł wczoraj o ponad 3 proc.
  • Do wzrostu przyczynił się Amazon, którego akcje zyskały niemal 8 proc.
  • Rajd Nasdaqa nabrał momentum sprzed 20 lat

Nasdaq 100 z ponad 73 proc. wzrostem w tym roku

Do znaczącego wzrostu indeksu Nasdaq 100 bez wątpienia przyczyniła się spółka Amazon. Ten gigant e-commerce odnotował gwałtowny wzrost biznesu w wyniku pandemii, która ujawniła rosnący optymizm co do trendów zakupów przez Internet. Podczas poniedziałkowej sesji, akcje Amazona urosły o blisko 8 proc., a od początku roku wzrost przekroczył 73 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

W rezultacie, Jeff Bezos, założyciel Amazona piastujący obecnie pozycję lidera w gronie najbogatszych osób na świecie, tylko dzięki wczorajszemu wzrostowi kursu akcji Amazona dodał 13 mld dolarów do swojej fortuny, która obecnie wyceniana jest na astronomiczne 189,3 mld dolarów.

Nie tylko Amazon zyskał na tym, że ludzie pozostają w domach w czasie pandemii. Ponad 10-procentowe zyski notowały wczoraj spółki Twilio Inc. i Atlassian Corp., a ponad 8-procentowy wzrost zaliczyły Shopify Inc. i Zoom Video Communications Inc.

100-dniowa średnia najdalej od 20 lat

Rajd indeksu Nasdaq 100 sprawił, że jego notowania znacznie oddaliły się od 100-dniowej średniej, bardzo popularnej wśród inwestorów z rynku akcji. Obecne ceny są wyżej o ponad 21 proc. od tych, które reprezentują średnia ze 100 ostatnich dni.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Znaczna odległość ceny aktualnej od średniej wskazuje na wysokie momentum. Co ciekawe, po raz ostatni takie oddalenie było widoczne w marcu 2000 roku, w szczycie bańki dot-comów.

Podobne zachowanie rynku obecnie, do tego z czasu bańki spółek technologicznych zauważa inwestor Mark Cuban. Jedną dużą różnicę stanowi Rezerwa Federalna. Tym razem, Fed wzmacnia pompowanie bańki ratując rynki przed brakiem płynności w gospodarce zdewastowanej przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here