Naga MarketsNASDAQ z najlepszym wynikiem historii w Dniu Inauguracji prezydenta USAAmerykańska giełda pozytywnie powitała początek prezydentury Joe Bidena notując największe wzrosty indeksów w dniu inauguracji od dziesiątek lat. Był to najlepszy dzień dla S&P 500, jak i Dow Jones Industrial Average od drugiej kadencji prezydenta Reagana. Natomiast w przypadku NASDAQ, to najlepszy wynik w historii.

  • Zdaniem Goldman Sachs, hossa na amerykańskiej giełdzie będzie trwać także w 2021 roku
  • Przewidywana łączna stopa zwrotu z S&P 500 w 2021 roku ma wynieść zdaniem analityków banku aż 14%
  • Inauguracja Bidena przyniosła także wzrosty na rynku metali szlachetnych

NASDAQ zanotował najlepszy Dzień Inauguracyjny w historii

Dow Jones Industrial Average w środę zyskał w środę 0,83%, a S&P 500 1,39%, jednocześnie osiągając najwyższy dzienny wzrost w dniu zaprzysiężenia prezydenta od 36 lat, czyli od inauguracji drugiej kadencji Ronalda Reagana. Zatem, przyjrzyjmy się bliżej danym przygotowanym przez Dow Jones Market Data.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tylko dwa razy w historii indeksu S&P 500 rynek zareagował silniej na inaugurację prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tak było w 1933 roku, gdy prezydentem został Franklin Delano Roosevelt. Były to czasy Wielkiego Kryzysu, a zmiana obozu politycznego i jednocześnie bolesna przegrana Hoovera przyjęta została z dużym optymizmem. Wtedy, S&P 500 w ciągu jednego dnia wzrósł o 3,4%

Natomiast, drugi raz, kiedy rynek tak optymistycznie zareagował na wybór prezydenta, było zaprzysiężenie Ronalda Reagana na drugą kadencję rządów w 1985 r. S&P 500 zyskał 2,2%.

Zobacz również: Akcje Tesli z nową rekordową rekomendacją powyżej 1000 dol.

Niechlubnym rekordem w tej kategorii jest dzień zaprzysiężenia Barracka Obamy. Amerykański benchmark runął wtedy aż o 5%. Warto jednak pamiętać, że miało to miejsce w 2009 roku, gdy amerykańska giełda była w bessie.

Plus500

Spoglądając na historyczne notowania NASDAQ w pierwszych dniach urzędowania prezydentów, inauguracja Joe Bidena przyniosła najlepszy wynik w historii NASDAQ Composite, jednak indeks powstał ten dopiero w 1971 roku.

Bidenowi przyszło obierać stery państwa w sytuacji kryzysowej: na świecie panuje pandemia, która pogrążyła amerykańską gospodarkę w zapaści, a wewnętrznie trudna sytuacja polityczna w ostatnich tygodniach miała swoje zwieńczenie w szturmie tłumu na Kapitol.

Joe Biden w pierwszym dniu urzędowania wydał 15 dekretów, w tym m.in. dotyczące słynnego meksykańskiego muru, czy znoszące zakaz wjazdu do USA obywatelom niektórych państw. Świeżo upieczony prezydent jest zwolennikiem powrotu Stanów Zjednoczonych w szereg członków WHO oraz wznowienia przestrzegania postanowień paryskich.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here