Naga MarketsNasdaq z kolejnym rekordem, dobre nastroje na rynku w nowym miesiącu handlowymPodczas pierwszej sesji w nowym miesiącu handlowym mogliśmy obserwować raczej dobre nastroje na rynku akcji. Zdecydowana większość indeksów giełdowych ze Starego Kontynentu zakończyła się dziś na plusie. Francuski CAC40 zyskał ponad 1%, londyński FTSE100 zamknął się 0,43% wyżej, natomiast nieznacznie pod kreską znalazł się DAX, który stracił 0,09%.

Nasdaq poprawia swój wynik, europejskie indeksy również zyskują

Całkiem nieźle przebiegała też sesja w Polsce, gdzie mogliśmy obserwować nowe rekordy na indeksie WIG, a także najwyższe poziomy w tym roku na WIG20. Niemniej końcówka sesji należała do sprzedających i polski indeks blue chipów ograniczył zwyżkę do 0,1%.Pomimo iż wczoraj obserwowaliśmy niezdecydowanie na rynku akcji w USA, tak dziś amerykańskie indeksy wracają do głównego trendu, który od dłuższego czasu jest wzrostowy. Opublikowany dziś o godzinie 14:15 raport ADP jest czynnikiem, który może wspierać dalszą zwyżkę na rynku akcji.

Wyraźnie gorsze od oczekiwań dane dotyczące pozarolniczego zatrudnienia w sierpniu mogą przemawiać za utrzymaniem obecnej polityki Fed. Jeżeli piątkowe rządowe dane z rynku pracy także rozczarują, Jerome Powell będzie miał wymówkę co do tego, aby wstrzymać się z normalizacją polityki monetarnej i proces taperingu ponownie zostanie odłożony na bliżej nieokreślony termin.

Patrząc na poszczególne indeksy z USA, najlepiej radzi sobie dziś Nasdaq, który zyskuje ponad 0,7%. Warto zaznaczyć, że ponownie znalazł się on na najwyższych poziomach w historii. S&P500 dodaje z kolei 0,2%, a Russell2000 jest notowany 0,5% wyżej. Pod kreską znajdziemy jedynie indeks Dow Jones, który traci zaledwie 0,05%. Większej zmienności na amerykańskich indeksach oczywiście należy się spodziewać w piątek, kiedy poznamy wspomniane dane z rynku pracy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior giełda | oncoarendi cena akcji | indeks nasdaq | dolar prognoza | biomed notowania | gpw selvita | kantorowy kurs hrywny |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here