Naga MarketsLogo Nasdaq na Times SquareNasdaq współpracuje z siedmioma giełdami kryptowalut. Wśród nich jest m.in. Gemini braci Winklevoss. Więcej na temat warunków współpracy powiedział w czasie ostatniego briefingu dla prasy szef zespołu ds. nadzoru Nasdaq, Tony Sio.


Sio przyznał, że wcześniej giełda nie wykonywała przesadnie dokładnej weryfikacji firm, z którymi współpracowała, bo były to znane podmioty. To jednak uległo teraz zmianie:

“Ale kiedy zaczęliśmy współpracę z mniej znanymi nazwiskami, startupami, zdaliśmy sobie sprawę, że musimy wykonać ten proces sprawdzania.”

Sio otwarcie powiedział, że dziś projekty kryptowalutowe są oceniane w trzech kategoriach: modelu biznesowego, KYC/AML oraz zarządzania. Nasdaq ponoć zawsze przeprowadza  ankietę i swoisty wywiad z każdym zainteresowanym współpracą partnerem. Interesuje go m.in. “jaka jest struktura organizacyjna i jakie są podstawy założycieli (tj. wiedza technologiczna, ekspertyza rynków finansowych itp.).”

Grunt to dobre dopasowanie (się)

Ostatnio w czerwcu 2018 r. giełda SBI, prowadzona przez japońskiego giganta finansowego SBI Holdings, ogłosiła, że używa “systemu dopasowania Nasdaq”. Wcześniej, w kwietniu 2018 roku, giełda kryptowalut Gemini prowadzona przez Tylera i Camerona Winklevossa ogłosiła, że ​​korzysta z systemu nadzoru SMARTS Nasdaq. Oficjalnie przyznał to Tyler:

“Nasze wdrożenie systemu monitorowania rynku SMARTS firmy Nasdaq pomoże nam zagwarantować, że Gemini jest rynkiem opartym na [jasnych] regułach dla wszystkich uczestników rynku”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nasdaq interesuje się rynkiem kryptowalut od pewnego już czasu. Kilka dni temu nawet Adena Friedman, prezes i dyrektor generalna giełdy papierów wartościowych, powiedziała, że uważa, że kryptowaluty, w tym Bitcoin, mają sporą szansę znalezienia praktycznego zastosowania w przyszłości w gospodarce. To ważny głos w dyskusji o przyszłoścy cyfrowych walut.

Wcześniej, w połowie ubiegłego roku, szefowa Nasdaq była optymistycznie nastawiona co do rynku kryptowalut stwierdzając, że zostaną one z nami na dłużej. Wierzę, że cyfrowe waluty już z nami pozostaną i jest tylko kwestią tego kiedy ta branża dojrzeje – powiedziała w kwietniu. Czy tak faktycznie się stanie? Przyszłość kryptowalut nadal stoi pod znakiem zapytania…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here