Naga Marketsźródło: www.leaprate.com

Nasdaq, Inc. (Nasdaq: NDAQ) ogłosił, że z powodzeniem wdrożył technologię uczenia maszyn na wszystkich rynkach nordyckich: Sztokholmie, Kopenhadze, Helsinkach i Islandii, będzie zwiększać tym samym nadzór na rynku.


Nasdaq SMARTS, we współpracy z zespołem nadzoru, wdrożył proces uczenia maszynowego w swoich technologiach w celu analizy nieprawidłowych zdarzeń rynkowych i ich późniejszej klasyfikacji. Celem tych algorytmów jest wykrycie nadużyć na rynku poprzez badanie zdarzeń historycznych i odkrywanie relacji pomiędzy nimi. Kolejnym etapem będzie zintegrowanie technologii nauki maszyn z ofertą SMARTS regulatorów na całym świecie.

Ten projekt jest ważnym krokiem w nauce maszyn na rynkach kapitałowych, dzięki ścisłej współpracy z zespołem nadzoru Nasdaq Nordic stworzyliśmy unikalne algorytmy, które poprawiły efektywność i skuteczność monitorowania naszych rynków– powiedział Tony Sio, szef Nasdaq.

Technologia nadzoru SMARTS firmy Nasdaq pozwala zautomatyzować wykrywanie, badanie i analizę potencjalnych nadużyć lub zakłóceń w handlu, aby poprawić ogólną wydajność nadzoru i obniżyć koszty, nawet w miarę wzrostu złożoności rynku i nowych regulacji. Rozwiązania te wykorzystywane są do monitorowania ponad 45 rynków, 17 regulatorów i 140 uczestników rynku.

“To będzie jedno z pierwszych zastosowań uczenia maszyn wykorzystywanych w przestrzeni nadzoru walutowego “– powiedział Joakim Strid, szef nadzoru europejskiego, Nasdaq. “Jako operator rynku, zawsze staraliśmy się być w czołówce wdrażając nowe technologie, które wzmocnią integralność naszych rynków. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy z zespołem SMARTS w zakresie dalszego rozwijania możliwości uczenia maszyn” – dodał.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – CALL na NZDUSD 7.09.2017
Następny artykułNZDCAD z potencjałem ponad 120 pips spadków
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here