Naga MarketsDruga co do wielkości światowa giełda, Nasdaq, umieściła u siebie indeks CIX100 oparty na sztucznej inteligencji i stworzony przez dostawcę rynkowych danych kryptograficznych firmę Cryptoindex. Wiadomość została przekazana w komunikacie prasowym Cointelegraph 15 października.

Indeks CIX100 analizuje dane dot. 100 największych kryptowalut, biorąc pod uwagę ponad 200 czynników. Podobno to narzędzie, które jest „wolne od ludzi”, zaprojektowane zostało z myślą o wykluczeniu coinów o fałszywych wolumenach. Twórcy zapewniają, że jest skierowane zarówno do początkujących w branży, jak i profesjonalnych traderów.

NASDAQ z indeksem CIX100

Według komunikatu prasowego, dane pochodzą z dziewięciu największych giełd kryptowalut na całym świecie i uwzględniają miliony transakcji na nich zawieranych, a także liczne informacje prasowe i te w mediach społecznościowych.

Tylko “monety”, które konsekwentnie znajdowały się w pierwszym top 200 przez co najmniej trzy kolejne miesiące, są uwzględniane w indeksie, który jest zresztą aktualizowany co miesiąc.

CIX100 jest już też notowany na stronach Reutersa, Bloomberga i TradingView. Według wyliczeń zyskał już aż 1100% od momentu jego założenia w maju 2017 r. Prognozy oparte na sztucznej inteligencji mają podobno gwarantować 82% dzienną dokładność.

Indeksy kryptograficzne zyskują popularność na całym świecie

Już wcześniej Nasdaq i CryptoCompare nawiązały współpracę (dokładnie w czerwcu tego roku), aby przygotować swój wspólny produkt do wyceny kryptowalut skierowany do inwestorów instytucjonalnych, który jest oparty na zbiorczych zestawach danych indeksu CryptoCompare.

W lutym 2019 r. Nasdaq zaczął z kolei notować dwa indeksy cen kryptowalut.

Cryptocompare współpracuje również z główną platformą BitMEX zajmującą się kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi. Obie firmy chcą wspólnie budować zestaw danych kryptograficznych dot. kontraktów terminowych, który zostanie dostarczony do dostawcy danych rynków finansowych Refinitiv.

Z kolei tego lata Sina Finance – strona internetowa poświęcona finansom należąca do największej chińskiej firmy technologicznej Sina Corp – włączyła indeks kryptograficzny do swojej aplikacji mobilnej, bez formalnego publicznego ogłoszenia tego dodatku.

Wydarzenia te pokazują, że kryptowaluty stają się coraz ważniejszym składnikiem inwestycji wielu graczy na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here