Naga MarketsAmerykańska giełda Nasdaq poinformowała o uruchomieniu nowego indeksu obejmującego projekty blockchainowe w zdecentralizowanych finansach. Wśród objętych indeksem kryptowalut znalazły się Augur, Maker oraz Ox. Indeks nazywa się DeFix (Decentralized Finance Index – indeks zdecentralizowanych finansów).


DeFix – owoc współpracy pomiędzy Nasdaq i Exante

DeFix powstał dzięki współpracy pomiędzy Exante – europejską firmą inwestycyjną utworzoną w 2011 roku, a operatorem giełdy Nasdaq. Jest to pierwszym indeksem odzwierciedlającym w czasie rzeczywistym dynamikę sześciu zdecentralizowanych instrumentów: Augur, Gnosis, Numerai, Maker oraz 0x.

Indeks będzie notowany na Nasdaq pod symbolem DEFX i można go już śledzić na Nasdaq Global Index Data ServiceSM (GIDS) a także na popularnych platformach takich jak Tradingview czy Google. W niedalekiej przyszłości planuje go udostępnić także Yahoo Finance.

FEFX nie jest pierwszym indeksem związanym z kryptowalutami notowanym na giełdzie Nasdaq. W lutym, dzięki współpracy z Brave New Coin, wprowadzone zostały indeksy na Bitcoina i Ethereum: the Bitcoin Liquid Index (BLX) oraz the Ethereum Liquid Index (ELX). Następnie dołączył do nich indeks na Ripple (XRP) – the XRP Liquid Index (XRPLX).

Ostatnią inicjatywą Nasdaq, zrealizowaną we współpracy z serwisem CryptoCompare było wprowadzenie na należącej do Nasdaq platformy Quandl zagregowanych zbiorów danych indeksu CryptoCompare obejmujących aktualne notowania najbardziej płynnych kryptowalut, łącząc i analizując dane zagregowane z ponad 150 uznanych na całym świecie giełd  Produkt ten umożliwia inwestorom instytucjonalnym monitorowanie notowań aktywów cyfrowych i ocenę możliwości inwestycyjnych przy użyciu zaufanego źródła danych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here