Naga Markets

Według informacji podanych przez Bloomberga kolejny gigant finansowy chce skorzystać na rosnącej adopcji Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH). Nasdaq podobno planuje uruchomić usługę przechowywania dwóch czołowych kryptowalut do końca drugiego kwartału 2023 r. Nowojorska giełda po raz pierwszy ogłosiła swoje plany związane z otwarciem się na krypto aktywa we wrześniu 2022 r. 

  • Nasdaq podobno planuje uruchomić usługę przechowywania kryptowalut dla BTC i ETH do końca II kwartału obecnego r.
  • Informacje te trafiły do Bloomberga. Starszy wiceprezes oddziału Nasdaq Digital Assets zdradził mediom, iż giełda pracuje nad stworzeniem solidnej infrastruktury, która pozwoli jej na obsługiwanie klientów z branży kryptowalut przy zachowaniu zgodności regulacyjnej

Nasdaq uruchomi usługę przechowywania BTC i ETH

Na horyzoncie dwóch największych wirtualnych walut pojawił się kolejny katalizator, który może podnieść ich wartość. Jest nim uruchomienie usługi związanej z przechowywaniem Bitcoina i Ethera przez znaną nowojorską giełdę. Doniesienia o tym, że Nasdaq planuje dołączyć do szeregu tradycyjnych instytucji finansowych otwartych na kryptowaluty, pojawiły się na stronie Bloomberga. Warto jednak przypomnieć, iż giełda ta o swoich planach związanych z krypto aktywami mówiła już we wrześniu 2022 r. 

Starszy wiceprezes oddziału Nasdaq Digital Assets – Ira Auerbach zdradził mediom, że platforma ta pracuje nad stworzeniem “solidnej” infrastruktury, która umożliwi jej obsługę klientów z branży kryptowalut, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności regulacyjnej. 

Podobno nowa usługa może pojawić się do końca drugiego kwartału 2023 r. Co więcej, będzie to pierwszy krok na drodze do stworzenia szerokiej gamy usług związanych z cyfrowymi aktywami. Wszystko wskazuje na to, iż Nasdaq nie zamierza dłużej lekceważyć rosnącego w siłę rynku. 

Kolejny rajd na kryptowalutach może być blisko

Tegoroczne wzrosty na wykresach czołowych wirtualnych walut sprawiły, że eksperci oraz analitycy zaczęli prognozować nowy cykl byka na Bitcoinie i Etherze. Giganci tj. Fidelity, czy BlackRock bez większego “szumu” medialnego zaczęli rozszerzać swoją działalność skoncentrowaną na krypto aktywach w obecnym r. 

W marcu br. amerykańska międzynarodowa korporacja z siedzibą w Bostonie – Fidelity zaczęła oferować usługi związane z handlem kryptowalutami oraz powiernictwem inwestorom detalicznym. Również jedna z największych na świecie spółek specjalizujących się w zarządzaniu aktywami postanowiła nie przegapić nadarzającej się okazji, rozszerzając swoją działalność na wirtualne waluty w obecnym miesiącu. 

Aktualnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić 27,8 tys. dol. W ciągu doby doznał on niewielkiej zmiany cenowej. Od początku br. jego kurs wzrósł jednak o blisko 70% – od dołka ze stycznia w pobliżu 16,5 tys. dol. do poziomów powyżej 28 tys. dol. odnotowanych w ostatnim czasie.  Ether także bierze udział w tegorocznym rajdzie. Jego cena wzrosła z 1,2 tys. dol. na początku r. powyżej linii 1,8 tys. dol., co przyniosło zmianę o 50%. Obecnie po lekkiej korekcie kryptowaluta ta handluje w pobliżu 1,7 tys. dol.

AVA Trade

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs jena (JPY) zmierza w kierunku 120 USD. Nastąpi short-squeeze funduszy hedgingowych?
Następny artykułRynek nie zrozumiał intencji Deutsche Banku. Czy Charles Schwab będzie następny?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.