Naga MarketsBlisko cztery tygodnie temu indeks NASDAQ100 wybił się powyżej 4050 pkt. i pozostaje powyżej tego poziomu aż do dzisiaj. To była wówczas sama końcówka impulsu wzrostowego, który swój początek miał 8 sierpnia tuż powyżej poziomu 3800 pkt. Ostatnie ponad dwa tygodnie to wahania technologicznego indeksu w przedziale 4054,20-4113,40 pkt. Spadek momentum, ale też negatywne dywergencje na podstawowych wskaźnikach sprawiają, że znacząco rośnie ryzyko wybicia dołem z tego trendu bocznego. Szczególnie, że dwa inne amerykańskie indeksy, DJIA i S&P500, już zaczęły realizować zyski z sierpniowego rajdu w górę.

Jeżeli wybicie dojdzie do skutku to NASDAQ100 spadnie w okolice 3997,60 pkt., gdzie bardzo silne wsparcie tworzy lokalny szczyt z lipca br. Tam należałoby oczekiwać kresu korekty. Zwłaszcza, że tę barierę popytową dodatkowo wspiera znajdująca się na 3964 pkt. 5-miesięczna linia hossy.

Na gruncie analizy technicznej nie ma obecnie żadnych liczących się przesłanek, żeby oczekiwać w najbliższym czasie spadków poniżej 3964-3997,60 pkt. A dopiero wówczas moglibyśmy mówić o sygnale sprzedaży akcji.

Indeks NASDAQ100 na wykresie H4 | Opracowanie Admiral Markets
Indeks NASDAQ100 na wykresie H4 | Opracowanie Admiral Markets

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na
info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here