Naga MarketsOd strony rynku giełdowego należy zwrócić uwagę ponownie na słabszą postawę na Wall Street. Nasdaq tracił wczoraj nawet 1,2%, co było związane z ogromnym spadkiem takich spółek jak Facebook (-2,3%), Twitter (-6,1%), Netflix (-6,2%) oraz Microsoft (-2,9%). W przypadku dwóch pierwszych spółek z sektora social media, jest to związane z przesłuchaniem COO Facebook’a Sheryl Sangberg oraz CEO Twittera, Jacka Dorseya przed Kongresem w sprawie powiązań rosyjskich w wyborach prezydenckich z 2016 roku. W przypadku indeksy S&P 500 spadki były ograniczone do 0,3%, natomiast DJIA zyskał 0,1%.

W Azji widać również postępujące spadki. Dzisiaj o poranku Shanghai Composite tracił 0,3%, natomiast Hang Seng CE zniżkował aż o 1,1%. Spadki w Chinach związane są z obawami o dalsze ruchy Donalda Trumpa pod względem taryf celnych. Warto przypomnieć, że w tym tygodniu kończą się publiczne konsultacje w sprawie kolejnej gigantycznej transzy taryf na poziomie 200 mld USD.

Chiński rynek akcji nie ma się zbyt dobrze. Indeks Hang Seng CE zbliża się do kluczowego poziomu wsparcia w okolicach 10440 punktów. Źródło: xStation5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here