Naga MarketsZałożyciele wycenianych na miliardy dolarów spółek technologicznych takich jak Facebook, Amazon, Netflix, Google (Alphabet) określanych skrótowo mianem FANG stracili podczas środowego handlu na Nasdaq 100 około $7,6 miliarda – indeks notował najsilniejsze jednodniowe osunięcie od trzech miesięcy.


Największe straty zanotował Facebook

Źródło: Bloomberg

Zgodnie z Bloomberg Billionaires Index najwięcej tracił Mark Zuckerberg ($,29 miliarda), natomiast Jeff Bezos z Amazon bardzo szybko powrócił poniżej pułapu $100 miliardów majątku, o którego pokonaniu informowaliśmy między innymi tutaj (stracił w trakcie środowego handlu $2,5 miliarda wartości netto).

Spadki FANG. Źródło: Bloomberg

W tym samym czasie Sergey Brin oraz Larry Page z Alphabet traciły około $1 miliarda każdy, a Reed Hastings z Netflix $133 miliony. Spadek akcji FANG nastąpił po tym, jak kupujący skupili się na akcjach spółek, które skorzystają w większym stopniu z potencjalnej obniżki stawki podatku od osób prawnych. Podmioty technologiczne objęte są 18,5-procentową efektywną stawką podatkową – trzecią najniższą wśród dużych firm w USA. W ich przypadku pozytywne efekty potencjalnych zmian prawnych proponowanych przez Republikanów będą więc najmniejsze.

NASDAQ z najsilniejszymi spadkami od trzech miesięcy w trakcie jednej sesji

Facebook 4% w dół w trakcie środowej sesji

Po rozrysowaniu nowych, historycznych maksimów we wtorek, akcje giganta mediów społecznościowych traciły 4% w trakcie wczorajszej sesji. Zamknięcie miało miejsce poniżej szczytu z lipca 2017, co może sugerować dalszą wyprzedaż na rozpoczęciu dzisiejszego handlu:

Wykres Facebooka dzięki TradingView

Z drugiej jednak strony notowania wspiera linia trendu rysowana od tegorocznych minimów. Dopiero jej przebicie będzie pełnym potwierdzeniem niedźwiedziej siły na akcjach Facebooka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here