Naga MarketsNasdaq współpracuje od teraz z firmą R3 zajmującą się oprogramowaniem technologii blockchain. Cel? Opracowania technologii, która pomaga scentralizowanym instytucjom tworzyć rynki zasobów cyfrowych.

  • R3 rozpoczyna współpracę z Nasdaq w zakresie tworzenia rozwiązań opartych na technologii, która pomaga scentralizowanym instytucjom tworzyć rynki zasobów cyfrowych. 
  • R3 zauważa rosnący popyt na takie rozwiązania.

Nasdaq łączy siły z R3

Założone w 2014 r. R3 stoi np. za platformą opartą na technologii blockchain Corda. To platforma typu open source. Umożliwia użytkownikom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji opartych na blockchainie. W 2018 roku firma stworzyła Corda Enterprise, komercyjną wersję sieci.

Te artykuły również Cię zainteresują
Celem nowej współpracy, którą R3 ogłosiło już wczoraj, jest zaoferowanie różnym firmom platformy do łatwego emitowania tokenów. Ma to też pomóc nie tylko w emisji, ale potem w handlu, rozliczeniach i usługach powierniczych.

Rosnący popyt

Johana Toll, szef działu zasobów cyfrowych Nasdaq, powiedział, że ponieważ R3 jest „jednym z pionierów blockchaina”, który służy swoimi usługami tradycyjnym instytucjom finansowym, ma dobrą pozycję do rozpoczęcia współpracy z Nasdaq. Zauważył, że firma dostrzega wyraźne rosnące zapotrzebowanie na usługi związane z aktywami cyfrowymi w innych branżach, takich jak opieka zdrowotna i spedycja.

W niedalekiej przyszłości wiele procesów, które obecnie funkcjonują na rynku, a działają w oparciu o systemy manualne, prawdopodobnie przejdzie digitalizację – dodał. Uważa, że wiele firm będzie chciało rozszerzyć zakres swoich produktów poprzez cyfryzację zasobów. Pokazuje to, że tokenizacja już wkrótce może stać się pewnym standardem na nowoczesnych rynkach finansowych. Blockchain rewolucjonizuje nasz świat na naszych oczach – nie tylko w kwestii finansów, ale też wielu innych gałęzi gospodarki.

Toll dodał przy okazji, że współpraca Nasdaq z R3 jest niewyłączna i że firma będzie nadal współpracować z innymi dostawcami technologii blockchain, w tym z np. Symboint.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here