Naga MarketsNasdaq rozpocznie handel opcyjny akcjami giełdy kryptowalutowej Coinbase (COIN)Niespełna tydzień po wprowadzeniu na giełdę największej giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, Nasdaq ma rozpocząć handel opcjami na akcje Coinbase Global. Zgodnie z raportem agencji prasowej Reutera z 19 kwietnia, opcje COIN.O będą dostępne w obrocie już od tego wtorku.

  • Opcje będą dla inwestorów dodatkową formą zaangażowania się w akcje Coinbase
  • Notowanie giełdy kryptowalutowej Coinbase na Nasdaq zapewnia pośrednią ekspozycję na ekosystem cyfrowych aktywów

Coinbase z własnymi opcjami w obrocie na Nasdaq

Uruchomienie opcji zaoferuje inwestorom nowy sposób obstawiania przyszłych kursów akcji Coinbase. Opcje kapitałowe reprezentują prawo, ale nie obowiązek, do zakupu lub sprzedaży akcji po określonej cenie, zwanej ceną wykonania, w dniu lub przed datą ich wygaśnięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiadomość jest następstwem bezpośredniego notowania Coinbase na Nasdaq, w trakcie którego akcje firmy wahały się między wyceną 429,54 a 310 dolarów podczas pierwszego dnia handlowego.

Reuters szacuje, że dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong sprzedał około 292 milionów dolarów w akcjach w pierwszym dniu handlu COIN. Zgodnie z dokumentacją złożoną w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Armstrong sprzedał 749 999 akcji w trzech partiach po cenach od 381 do 410,40 dolarów za akcję za łączne wpływy w wysokości 291,8 miliona dolarów. Pomimo tak sporego zysku jego stan posiadania akcji zmniejszył się jedynie o 2%.

Insiderzy pozbyli się prawie 5 miliardów dolarów w akcjach COIN krótko po ich wprowadzeniu na giełdę. Filtry na stronie Coinbase Investor Relations pokazały, że łącznie 12 965 079 akcji zostało sprzedanych przez insiderów, wartych ponad 4,6 miliarda dolarów przy cenie akcji COIN wynoszącej 344 dolary podczas zamknięcia zeszłego tygodnia handlowego.

Dane rynkowe COIN. Źródło: Yahoo Finance

20 kwietnia Coinbase Pro ogłosiła, że doda wsparcie dla nowych par handlowych dla Basic Attention Token (BAT), Cardano (ADA), Decentraland (MANA) i USDC od 20 kwietnia. Te cztery aktywa zostaną sparowane z trzema walutami fiat (USD, EUR, GBP), BTC i ETH, z ograniczoną funkcjonalnością handlową, która zostanie udostępniona podczas oceny płynności rynku w momencie uruchomienia.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dow jones na żywo | kurs funta online | kurs dolara forum | bitcoin wiadomosci | kurs euro usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here