Naga MarketsPoczątek ostatniego tygodnia lipca zaczyna się naprawdę pozytywnie na rynkach finansowych. Na giełdach widać próbę odrobienia strat z zeszłego tygodnia, metale szlachetne kontynuują swój rajd z wyznaczeniem nowego historycznego szczytu na rynku złota.

Na giełdach widać próbę odrobienia strat z zeszłego tygodnia

Ten tydzień będzie szczególnie ważny dla całego rynku giełdowego, gdyż około 170 spółek z S&P 500 będzie publikowało wyniki w tym tygodniu. Co ciekawe, wyniki poznamy nie tylko z amerykańskich spółek, ale również z polskich, choć obecnie uwaga na GPW skupiona jest przede wszystkich na sektorach, które zaliczyły spektakularny wzrost w ostatnich miesiącach.

Ten tydzień będzie kluczowy dla Wall Street pod względem oceny tego jak poradziły sobie spółki w II kwartale tego roku w dobie szalejącego koronawirusa. W zeszłym tygodniu zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na Teslę oraz Microsoft.

Obie spółki pochwaliły się dobrymi wynikami, choć w przypadku Tesli było to utwierdzenie, że spółka faktycznie generuje wzrost wyników, nawet w tak trudnym środowisku. W tym tygodniu wyniki będą publikowane przez masę spółek. Będą to przede wszystkim niemal wszystkie spółki z grupy FAANG.

Wcześniej swoje wyniki opublikował Netflix, a teraz czas na Facebook’a, Apple’a, Amazona oraz Google’a (a w zasadzie Alphabet). Oczywiście to nie koniec, gdyż wśród gigantów publikujących wyniki będą również takie podmioty jak McDonald’s, Starbucks, AMD, 3M, Chevron czy Exxon.

Jak widać będziemy mieli do czynienia z publikacjami niemal z każdej branży działającej w USA. Nastroje w stosunku do publikacji są całkiem pozytywne. Oprócz tego wiele mówi się o kolejnych pakietach stymulacyjnych oraz środkach wsparcia bezpośrednio dla społeczeństwa.

Obecnie kończy się program wsparcia dla bezrobotnych, ale oczekuje się, że w celu podtrzymania konsumpcji oraz braku załamania rynku pracy, amerykański rząd zdecyduje się na kolejne wsparcie. To wszystko powoduje, że przynajmniej na razie obawy związane z napiętymi stosunkami między USA oraz Chinami odeszły na dalszy plan.

To jednak nie koniec. W tym tygodniu mamy również decyzję Fed. Oczywiście ciężko oczekiwać, żeby Rezerwa Federalna zmieniła coś w swojej polityce, ale kolejny raz możemy mieć deklarację pełnego zaangażowania polityki monetarnej w celu wsparcia gospodarki.

Takie zdanie utwierdzi inwestorów w dalsze wzrosty na rynku akcji, rynku metali szlachetnych oraz doprowadzi do dalszej wyprzedaży dolara. Oczywiście koronawirus wciąż pozostaje problemem, choć po zachowaniu inwestorów widać, że jest przynajmniej zapomniany na ten moment.

Co ciekawe, nastroje w Europie nie były dzisiaj jakieś bardzo dobre. Większość indeksów zakończyła dzień bardzo płasko. Wzrosty na Wall Street są umiarkowane, choć Nasdaq rośnie prawie o 1%. Na GPW było zdecydowanie lepiej.

Indeks małych spółek znalazł się najwyżej od 2018 roku, indeks WIG20 zyskał 1,13%. W tym tygodniu swoje wyniki zaprezentują takie spółki jak Orange, Santander Bank, mBank czy Orlen.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here